Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie SP9 w Rybniku serdecznie zapraszają uczniów przyszłorocznych klas I wraz z opiekunem na Dzień Otwarty, który odbędzie się 7 marca 2024r. od godz. 16.00 do 18.00.
W trakcie spotkania będzie można uzyskać informacje o szkole, spotkać się i porozmawiać z nauczycielami, uczniami oraz zwiedzić naszą szkołę.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

plik pdf - 1.1 MB

- klasy I SP;
- klas sportowych i SMS;
- klasy dwujęzycznej z rozszerzonym językiem angielskim.

Panel zostanie uruchomiony w momencie rozpoczęcia rekrutacji 27 lutego 2024r. o godzinie 8.00

PANEL LOGOWANIA DO KLASY I

plik pdf - 652.4 KB

z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9
im. A.Mickiewicza
mieszcząca się w budynku byłego Gimnazjum nr 1
w Rybniku zaprasza do zapoznania się
z ofertą edukacyjną
na przyszły rok szkolny 2024/2025.

Oto nasze propozycje dla przyszłorocznych uczniów klasy I:

1. Nauka w systemie jednozmianowym.
  2. Nowoczesna pracownia komputerowa ze stanowiskami dla każdego ucznia.
  3. Świetlica czynna w godzinach przyjaznych rodzicom.
  4. Stołówka szkolna z domowymi obiadami.
  5. Monitoring całodobowy.
  6. Łatwy dojazd do szkoły - lokalizacja w centrum miasta.
  7. Nauka w przyjaznych, kolorowych, dostosowanych do potrzeb uczniów salach lekcyjnych.
  8. Koła zainteresowań: języków obcych, ekologiczne oraz rozwiązywanie testów testów i łamigłówek z różnych dziedzin, zajęcia komputerowe – programowanie, zajęcia w sali sensorycznej.
  9. Wycieczki dydaktyczne do teatru, kina, muzeum, placówek naukowych.
  10. Zajęcia sportowe: ogólnorozwojowe, lekkoatletyka, piłka nożna, szachy.

Propozycje dla uczniów klasy  IV - VII:

1. Nauka w klasie dwujęzycznej – język angielski realizowany w rozszerzonym wymiarze godzin,  nauczanie wyznaczonych części  dwóch przedmiotów w języku obcym.
  2. Nauka w klasach mistrzostwa sportowego o profilu koszykówka chłopców, siatkówka dziewcząt i lekkoatletyka oraz w klasach sportowych o dyscyplinach łączonych bądź z dodatkowymi zajęciami sportowymi w postaci SKS-u.
  3. Zajęcia z wysokiej klasy specjalistami doświadczonymi w pracy z uczniami, umożliwiającymi osiąganie wysokich wyników w nauce.
  4. Grono specjalistów  uprawnionych do pracy z uczniami z trudnościami edukacyjnymi.
  5. Możliwość udziału w realizacji innowacji pedagogicznych z przedmiotów: matematyka, biologia, chemia, fizyka, informatyka (nauka programowania) oraz regionalizmu.
  6. Realizacja procesu dydaktycznego z wykorzystaniem najnowszych technologii.
  7. Szerokie spektrum kół wspomagających rozwój ucznia prowadzonych ze wszystkich przedmiotów oraz dodatkowo: biblijne, szachowe itp.
  8. Nauka w pracowniach przedmiotowych: biologicznej, chemicznej, fizycznej, geograficznej, informatycznej, polonistycznej wyposażonych w sprzęt multimedialny i tablice interaktywne wykorzystywane w procesie dydaktycznym.
  9. Możliwość udziału  wwyjazdach zagranicznych np. do Wielkiej Brytanii, Pragi, Paryża, Szwajcarii w wycieczkach dydaktycznych: Noc Naukowców, Giełda Minerałów, Noc Biologów, Humanitarium oraz rajdy górskie i wyjścia do teatru.
  10. Udział w Akademii Uczniowskiej z  wykładami dla uczniów i rodziców poszerzającymi wiedzę z różnych dziedzin nauki.
  11. Szansa odniesienia sukcesów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych, którymi od lat cieszą się uczniowie naszej szkoły.
  12. Nauka  w klimacie  przyjaznym uczniom, w zżytej społeczności oferującej realizację w różnych obszarach np. spotkania z ciekawymi ludźmi, wolontariat, Maraton Pisania Listów.
  13. Nauka w Szkole Odkrywców Talentów kształcącej  uczniów zajmujących miejsca w najlepszych szkołach średnich w mieście, regionie i świecie.
  14. Nauka w placówce z certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie, oferującej wyśmienite i zdrowe posiłki przyrządzane w nowoczesnej kuchni.
  15. Stołówka szkolna z domowymi obiadami.