Barbórka to coroczne święto obchodzone 4 grudnia, poświęcone górnikom i ich ciężkiej pracy. W ramach obchodów Barbórki, dzieci w świetlicy miały okazję wykonać prace plastyczne z użyciem węgla – symbolu pracy górników. To świetna okazja, by przybliżyć najmłodszym zarówno tradycje, jak i zawód górnika!
Zimowa aura nie tylko za oknem - zimowo-świąteczne prace uczniów
Kalendarzowa zima rozpoczyna się 22 grudnia, natomiast w świetlicy szkolnej już od końca listopada ruszyliśmy pełną parą z zimowymi pracami plastycznymi, które wykonywaliśmy za pomocą różnych technik. Slogan "Witaj zimo" od dłuższego czasu gości na naszej głównej gazetce, ale gdzie ona jest?
- Rozwijanie kreatywności - tworzenie własnych przepisów, eksperymentowanie z nowymi składnikami i smakami pomaga uczniom rozwijać wyobraźnię;
- Praca zespołowa: Wspólne gotowanie w grupach uczy współpracy, komunikacji i rozdzielania zadań, co sprzyja budowaniu umiejętności pracy zespołowej;
10 października obchodzimy Dzień Drzewa – święto, które przypomina o ogromnym znaczeniu drzew dla naszego środowiska i życia na Ziemi. Drzewa produkują tlen, oczyszczają powietrze, dają schronienie wielu gatunkom i chronią przed erozją gleby.
Z tej okazji uczniowie w ramach innowacji "Z ekologią na Ty" wykonali pracę plastyczno-techniczną z bibuły, farb plakatowych i rolek po papierze toaletowym. Uczniowie wiedzą już, że warto posadzić drzewo, zadbać o te, które już rosną, lub po prostu spędzić czas w naturze, doceniając ich piękno i rolę w ekosystemie.
Razem twórzmy zieloną przyszłość!
Każdego roku 16 października obchodzimy Światowy Dzień Chleba – święto poświęcone jednemu z najstarszych i najważniejszych produktów spożywczych na świecie. To doskonała okazja, aby docenić pracę piekarzy oraz zwrócić uwagę na znaczenie chleba w codziennej diecie i kulturze.
Świętujmy ten dzień, delektując się świeżym chlebem i pamiętając o jego symbolice jako znaku jedności, gościnności i tradycji.
Pani Alina przygotowała wszystkie niezbędne składniki i krok po kroku wspólnie z uczniami przygotowała domowy chleb, który po upieczeniu każdy mógł spróbować. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy - BYŁ PYSZNY!
27 września w świetlicy obchodziliśmy Dzień Jabłka. Z tej okazji dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o tych owocach oraz poznały ich odmiany. W ramach innowacji programowej "Coś z niczego" uczniowie wykonali jabłka z plastikowych butelek, drucików kreatywnych i bibuły. Tego dnia odbyły się zapisy na "Jabłkowy challenge", który polegał na ugryzieniu bez użycia rąk jabłka wiszącego na sznurku. Popołudniu odbył się konkurs, ale tym razem żadnemu z uczniów nie udało się wykonać tego zadania. Wszystkim uczestnikom gratulujemy podjęcia się tego trudnego wyzwania :)
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności obok, którego nie mogliśmy przejść obojętnie. Święto kropki związane jest z historią Vashti, dziewczynki, która odkryła, że ma talent. Tego dnia uczniowie mieli okazję do wykonywania prac plastycznych z motywem kropki, rozszyfrowania ukrytego hasła zapisanego alfabetem Braille'a oraz poznania historii Vashti.
Początek września w świetlicy szkolnej upłynął pod znakiem wspomnień z wakacji. Uczniowie przelali swoje wspomnienia na kartkę papieru, w ten sposób miejsca, które odwiedziły dzieci stały się pocztówkami. Zajęcia plastyczne nie tylko rozwijają uzdolnienia dzieci, ale również poszerzają ich wiedzę i umiejętności. W rezultacie dzieci potrafią prawidłowo zaadresować pocztówkę oraz wymienić środki lokomocji, którymi podróżowały w czasie wakacji.
W tym roku szkolnym program będzie realizowany przez klasę pierwszą, która mianowała się grupą o nazwie "Super Odkrywcy", a zajęcia poprowadzi p. Marta.
MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest "podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Zależy nam, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Przy realizacji wyzwań uczniowie uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji".
Stałym elementem codziennego pobytu dziecka w świetlicy jest pomoc uczniom mającym trudności w nauce. Uczniowie mają do dyspozycji wiele gier planszowych i edukacyjnych, książki i kolorowanki, klocki konstrukcyjne, szachy oraz świetlicowy hit - magiczny dywan. Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna sprzyjająca całościowemu rozwojowi dziecka poprzez ćwiczenia fizyczne, intelektualne i rozrywkę, co wpływa na poprawę motoryki dużej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości i szybkości reakcji. W świetlicy urządzono również strefę ciszy, w której uczniowie mogą odpocząć i odciąć się od wszechobecnego hałasu.
Niech zimowa aura za oknem nas nie zmyli, ponieważ z przyrodniczego punktu widzenia nadal mamy kalendarzową jesień. Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, a uczniowie w świetlicy szkolnej wykonali piękne pejzaże nadchodzącej pory roku, która zawita do nas 22 grudnia. Zaczynamy odliczanie :)
"Czerwone jabłuszko przekrojone na krzyż, Czemu ty dziewczyno krzywo na mnie patrzysz..."
28 września w świetlicy obchodziliśmy Dzień Jabłka. Z tej okazji dzieci poznały ciekawostki o tych owocach, zrobiły jabłka z rolek z papieru i mogły wziąć udział w konkursie na zjedzenie bez użycia rąk jabłka wiszącego na sznurku. Konkurs wygrał Tymon Ch. z klasy 2a
W tym roku szkolnym program będzie realizowany przez klasę drugą, która mianowała się grupą o nazwie "Super leśki".
MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest "podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Zależy nam, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Przy realizacji wyzwań uczniowie uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji".
O świetlicy słów kilka...
Stałym elementem codziennego pobytu dziecka w świetlicy jest wspólne odrabianie lekcji oraz pomoc uczniom mającym trudności w nauce. Uczniowie mają do dyspozycji wiele gier planszowych i edukacyjnych, książki i kolorowanki, klocki konstrukcyjne, szachy oraz świetlicowy hit - magiczny dywan. Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna sprzyjająca całościowemu rozwojowi dziecka poprzez ćwiczenia fizyczne, intelektualne i rozrywkę, co wpływa na poprawę motoryki dużej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości i szybkości reakcji. W świetlicy urządzono również strefę ciszy, w której uczniowie mogą odpocząć i odciąć się od wszechobecnego hałasu.
"Witamy wszystkich uczniów w świetlicy szkolnej, szczególnie uczniów klas pierwszych. Głównym celem naszych działań jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej przed i po zajęciach. Ponadto chętnie służymy pomocą w nauce i odrabianiu zadań domowych. Zwracamy szczególną uwagę na rozbudzenie wśród uczniów ciekawości poznawczej i stworzenie optymalnych warunków do rozwijania swoich zainteresowań, uzdolnień i mocnych stron. Z naszej strony uczniowie mogą liczyć na udział w ciekawych zajęciach oraz wszelkiego rodzaju pomoc :)
Koniec roku szkolnego 2022/2023 - podsumowanie całorocznej pracy uczniów
MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w którym uczniowie klasy 1B wzięli udział. Celem programu jest podniesienie wiedzy i kompetencji cyfrowych uczniów oraz nauczycieli. Zajęcia rozwijały wśród uczniów umiejętność pracy zespołowej poprzez wspólne podejmowanie wyzwań edukacyjnych i osiąganie wspólnych celów. Budowanie kompetencji cyfrowych, komunikacyjnych oraz multimedialnych najmłodszych uczniów oparte było na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawienie się anonimowych bohaterów, którzy zadawali mnóstwo pytań i mieli kłopoty z cyfrowym wynalazkiem – Psotnikiem było tłem do realizacji następujących tematów:
Przez realizację wyzwań, uczniowie nauczyli się jakie treści można publikować
w internecie, jak chronić swoją prywatność i unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich oraz jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie. Uczniowie dzięki wielkiemu zaangażowaniu, podejmując kolejne zadania w MegaMisji zdobywali nie tylko nowe wiadomości i umiejętności, ale również punkty, które zostały wymienione na drobne nagrody.
Wszystko, co dobre, szybko się kończy... kolejne spotkanie z Julką, Kubą i ich cyfrowym przyjacielem Psotnikiem w nowym roku szkolnym ;)
MODUŁ 6 - Świetliczaki na tropie... kolorów świata moduł KOLOROWY - ŚWIAT. Wszystko, co dobre kiedyś się kończy... przygoda, która umożliwiła nam podróż przez kontynenty naszego globu dobiegła końca. W ostatnim module uczniowie mieli za zadanie przygotować grę pamięciową złożoną z 20 par kart "Memory - Flagi Świata". Drugie zadanie przeniosło nas na pustynię, gdzie dowiedzieliśmy się czym jest karawana i jakie zwierzęta i rośliny możemy zobaczyć na pustynnych, surowych terenach.
Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej :)
W piątek 5 maja obchodziliśmy Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Uczniowie wykonali pracę plastyczną przedstawiającą sygnalizator świetlny. Przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, zwrócono uwagę na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię oraz w drodze dyskusji odpowiedzieliśmy na pytanie: Jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego?
Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwyciężczyniom :)
Leprechaun, Shamrock and Lots of Fun!!!
Tak świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka w świetlicy szkolnej. O mitologii irlandzkiej opowiadała pani Ania Sorychta, której serdecznie za wszystko dziękujemy.
Wiosna, ach to Ty!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY ✒
Poranne zajęcia przeniosły nas w świat książek i wierszy, ale naszą uwagę przykuli ich autorki i autorzy. W Międzynarodowym Dniu Pisarzy uczniowie mieli okazję do zapoznania się z sylwetką Adama Mickiewicza - patrona naszej szkoły, który był wielkim pisarzem i poetą oraz z Janem Kochanowskim równie wybitnym poetą i twórcą. Dzieci wymieniały swoich ulubionych autorów książek i wierszy oraz przyozdabiały piórka, które jednoznacznie kojarzone są z pisarstwem.
Kto taki splątał nici motek? Każdy powie, że to … KOTEK!
W piątek, tj. 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Jest to międzynarodowe święto, które również celebrują mieszkańcy Włoch. Dlaczego nasz domowy zwierzak doczekał się swojego święta? Dzień Kota ma podkreślić, jak ważną rolę w życiu człowieka niosą koty oraz zwrócić uwagę na potrzebę niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. Tego dnia uczniowie wykonywali pracę plastyczną techniką mozaiki.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY - INTERNATIONAL PIZZA DAY
W czwartek 9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jest to jedno z najbardziej popularnych dań, które najczęściej kojarzone jest z Włochami, ale tak naprawdę wywodzi się ze starożytnej Grecji. W tym dniu uczniowie wykonywali pracę plastyczną przy użyciu papierowych talerzyków, farb oraz kolorowego papieru. Zajęcia zakończyły się wspólnym przygotowaniem ciasta na pizzę. Uczniowie musieli zapoznać się z przepisem, odmierzać i ważyć potrzebne składniki. Pizzy nie upiekliśmy, ale zdobyliśmy nowe umiejętności :)
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
W środę 8 lutego obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Bezpiecznego Internetu, który jest obchodzony w całej Europie. Ma on na celu zwrócenie uwagi na pozytywne wykorzystanie internetu oraz bezpieczne korzystanie z urządzeń elektronicznych oraz aplikacji. Uczniowie wykonali wspólnie pracę plastyczną zatytułowaną "Nie daj się złapać w sieć", następnie odbyła się projekcja filmów edukacyjnych z serii Sieciaki. Na koniec przeprowadzono pogadankę na temat zasad, którymi powinni kierować się uczniowie podczas korzystania z zasobów multimedialnych.
ŚWIETLICOWE RĘKODZIEŁO
Z początkiem lutego w świetlicy szkolnej uczniowie mieli możliwość wykonania ozdobnych miseczek ze skrawków papieru i gazet. W tej technice wykorzystywaliśmy klej na bazie mąki i wody oraz barwniki spożywcze, które nadały miseczkom trochę wiosennego powiewu. Jak głosi, wszystkim bardzo dobrze znane zdanie: "Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko", przez co nie zabijamy dziecięcej kreatywności i pozwalamy w trakcie zajęć plastycznych troszkę się ubrudzić. Dzięki temu uczniowie mają okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i wcielić się w prawdziwych artystów tworząc swojego rodzaju małe arcydzieła.
Świetlica przystąpiła do projektu "Świetliczaki na tropie...kolorów Świata" Jest to projekt edukacyjny, który będzie realizowany na zajęciach świetlicowych. Składa się z 6 modułów – 5 dotyczących barw odpowiadających kolejno Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią oraz jeden wspólny „kolorowy” – odnoszący się do wszystkich kontynentów. Celem projektu jest wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą. Uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody. Działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata. Rozwijanie zdolności manualnych ucznia oraz zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę - budowa karmników dla ptaków
W ramach cyklu zajęć o pomocy zwierzętom w okresie zimowym w świetlicy zorganizowano zajęcia techniczne. Chętni uczniowie uczestniczyli w budowie dwóch karmników dla ptaków, które zawisły na drzewach w pobliżu szkolnego boiska. Uczniowie mogą codziennie prowadzić obserwacje ptaków, które przylatują w poszukiwaniu pożywienia. Dzięki tym zajęciom uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest pomoc zwierzętom i zobowiązali się do regularnego dokarmiania ptaków świeżym ziarnem przez całą zimę. Na ten moment najczęstszymi gośćmi są sikorki :)
"Hu! hu! ha! Hu! hu! ha! Nasza zima zła! Szczypie w nosy, szczypie w uszy, mroźnym śniegiem w oczy prószy, wichrem w polu gna!" M. Konopnicka
Zimowa aura zawitała do naszych sal i sprawiła, że jesienny klimat ustąpił miejsca zimowym dekoracjom, które stworzyli uczniowie wraz z wychowawcami świetlicy szkolnej.
Warsztaty z recyklingu i segregacji
W środę, tj. 23 listopada w świetlicy odbyły się warsztaty, dzięki którym uczniowie mieli okazję do kształtowania właściwej postawy ekologicznej oraz sprawdzenia, utrwalenia swoich wiadomości i umiejętności dotyczących właściwego postępowania z odpadami. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję sprawdzić się w grze dydaktyczno-zręcznościowej oraz wykonać doniczki z plastikowych butelek, starych gazet i sznurka. Zapraszam na fotorelację
Grudzień tuż, tuż, temperatura spada, dni stają się coraz krótsze, co to oznacza? Wielkimi krokami zbliża się zima. W tym roku szkolnym braliśmy udział w zbiórce kasztanów i żołędzi dla leśnych zwierząt. Zaprzyjaźniony leśniczy z rybnickiego nadleśnictwa Pan Tomasz Majer, który odebrał zebrane dary lasu podzielił się z nami kilkoma zdjęciami z dnia swojej pracy. Zapraszam na fotorelację, może rozpoznacie coś znajomego na zdjęciach?
W poniedziałek 14 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Czystego Powietrza. Czym jest powietrze? Gdzie znajduje się powietrze? Czy ma jakiś kolor i smak? Czy możemy je zobaczyć? Co to jest smog i czy jest szkodliwy? - na te i wiele innych pytań uczniowie znaleźli odpowiedź podczas warsztatów. Zapraszamy na fotorelację :)
Wyniki konkursu "Najpiękniejszy znicz"
Chętni uczniowie klas I-III uczęszczający na zajęcia świetlicowe wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy znicz. Uczniowie mieli za zadanie narysować znicz i wykleić go kolorowym papierem wedle uznania. Odbyło się głosowanie. Zdecydowaną większością głosów wygrała uczennica klasy 3b - Milena S. Serdecznie gratulujemy :)
Tegoroczna zbiórka kasztanów i żołędzi pod hasłem "Pomóżmy leśnym zwierzętom przetrwać zimę!" zakończona. Uczniowie naszej szkoły mocno zaangażowali się w zbiórkę i dzięki temu udało nam się zebrać 191 KILOGRAMÓW KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI. Zebrane dary lasu zostały odebrane przez Pana Tomasza Majera - leśniczego z rybnickiego nadleśnictwa. Pan Tomasz opowiedział dzieciom o swojej pracy, wyzwaniach i obowiązkach, z którymi mierzy się każdego dnia. Uczniowie byli również zainteresowani tym, jak wyglądają ślady zwierząt. Leśniczy przeprowadził quiz, w którym dzieci miały za zadanie rozpoznać narysowane tropy leśnych zwierząt. Pan Majer podkreślał, że jest zdumiony, tak ogromną ilością zebranych kasztanów i żołędzi. Oznacza to, że każdy uczeń, który przyłączył się do zbiórki może być dumny ze swojej bezinteresownej pomocy skierowanej w stronę zwierząt, które potrzebują w okresie zimowym naszej pomocy.
MegaMisja podbiła serca uczniów i ponownie zawitała do świetlicy. W tym roku szkolnym program będzie realizowany przez klasę pierwszą. MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest "podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Zależy nam, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Przy realizacji wyzwań uczniowie uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji".
Pani M. Jackson oraz Pani A. Sorychta zorganizowały w świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Języków Obcych i Życzliwości. Tego dnia w naszej sali powiewały flagi różnych państw, a na ścianach i drzwiach można było odczytać plakaty ze słowami pełnymi życzliwości. Uczniowie wzięli udział w zabawie, w której dopasowywali flagi do właściwej nazwy państwa oraz rysowali flagi wybranych przez siebie krajów. Zajęcia miały na celu ukazanie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz poznawania tradycji i kultury Europy. Zapraszamy na fotorelację.
O świetlicy słów kilka.
Stałym elementem codziennego pobytu dziecka w świetlicy jest wspólne odrabianie lekcji oraz pomoc uczniom mającym trudności w nauce.
Uczniowie mają do dyspozycji wiele gier planszowych i edukacyjnych, książki i kolorowanki, a nowością w naszej sali jest MAGICZNY DYWAN. To interaktywna pomoc dydaktyczna sprzyjająca całościowemu rozwojowi dziecka poprzez ćwiczenia fizyczne, intelektualne i rozrywkę, co wpływa na poprawę motoryki dużej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości i szybkości reakcji.
W świetlicy urządzono strefę ciszy. Jest to miejsce, w którym uczniowie mogą odpocząć i odciąć się od wszechobecnego hałasu.
ANGLOJĘZYCZNA ŚWIETLICA
Anglojęzyczna świetlica to innowacja, która funkcjonuje od zeszłego roku szkolnego. Zajęcia mają na celu szerzenie idei swobodnego komunikowania się w języku angielskim z wykorzystaniem poznanego na lekcjach języka angielskiego słownictwa i struktur gramatycznych. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do przełamania bariery strachu, wstydu i niepewności w kontaktach międzyszkolnych z dodatkowym czynnikiem stresującym, którym jest język obcy.
"Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem" Albert Camus
W piątek 23 września w świetlicy szkolnej przywitaliśmy Jesień. Uczniowie wykonywali wiele prac plastycznych, m.in.: kolorowali pastelami liście, przyozdabiali okna, malowali farbami. Zorganizowano konkurs na najpiękniejsze jesienne drzewo. Głosowanie odbyło się 30 września. Wyniki konkursu już wkrótce :)
Tego samego dnia obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka, w którym dzieci tworzyły prace z kolorowego papieru i rolek oraz brały udział w "Jabłkowym challenge'u". Zapraszamy na fotorelację.
"Witamy wszystkich uczniów w świetlicy szkolnej. Głównym celem naszych działań jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej przed i po zajęciach. Ponadto chętnie służymy pomocą w nauce i odrabianiu zadań domowych. Zwracamy szczególną uwagę na rozbudzenie wśród uczniów ciekawości poznawczej i stworzenie optymalnych warunków do rozwijania swoich zainteresowań, uzdolnień i mocnych stron. Z naszej strony uczniowie mogą liczyć na udział w ciekawych zajęciach oraz wszelkiego rodzaju pomoc :)
Podczas zajęć świetlicowych powstają prace plastyczne: maski karnawałowe, zimowe pejzaże i część chińskich smoków na pamiątkę dla odwiedzajacych szkołę przedszkolaków. Do smoków dołączył tęczowy jednorożec i wesołe dinozaury w różu, który podobnie jak one nie wychodzi z mody.
Mamy jeszcze kilka dni,żeby przed wizytą gości z Fundacji Pet Patrol przyłączyć się do zbiórki darów dla ich podopiecznych. "Gwiaździsta noc z Cukierkiem i cyprysem "w wykonaniu 2 A. Może nas do tego zachęcić.Przynoście dary do świetlicy. Zwierzaki czekają!
NASZA ŚWIETLICA JEST SUPER!!!
Świetlica to nie tylko odrabianie zadań domowych, ale także wspólne spędzanie czasu. Nie nudzimy się!
Pani Alina Gładysz- Gibadło wraz z byłym uczniem naszej szkoły Mateuszem prowadzą koło szachowe.♟Dzieciaki kochają też zajęcia plastyczne, planszówki i inne gry.
8 listopada odwiedził nas wyjątkowy gość - border collie Mela - pies terapeuta. A swoją miłość do zwierzaków dzieci pokazały przyłączając się do zbiórki karmy i innych artykułów.
5-tego Listopada w Dniu Postaci z Bajek wspólnie z panią Aliną Gładysz - Gibadło i panią Anną Sorychta, oglądaliśmy ulubione czeskie bajki z dzieciństwa naszych rodziców. Przypomnieliśmy sobie jak Krecik z pomocą myszki został ogrodnikiem, jak szewc z Jiczina- Rumcajs zaczął zbójowanie,Żwirek i Muchomorek pomogli Rusałce, a pomysłowi sąsiedzi skonstruowali pólkę na ksiązki i garaż na nowy samochód. Poznaliśmy też czeskie słówka, które brzmią jak polskie, ale znaczą całkiem co innego i przekonaliśmy się,że "wiewiórka", to nie żaden "drevni kocur" jak mówią w Internecie tylko bardziej zwyczajna " veverka". Takich dziwnych słów jest zresztą o wiele więcej. Cieszymy się,że kreskówki naszych południowych sąsiadów uczą i bawią kolejne pokolenie dzieci, także tych z czasów Facebooka. Po zajęciach powstali bajkowi bohaterowie z plasteliny.
8 listopada obchodziliśmy w szkole Święto Niepodległości.Podczas akademii śpiewaliśmy hymn, a w świetlicy wykonywaliśmy biało -czerwone kotyliony i godła narodowe.