PLAKAT PROGRAMU FERS


 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku   OPIS PROJEKTU


 

WYKAZ DOKUMENTÓW DO REKRUTACJI

pdf
plik pdf - 447.8 KB
pdf
plik pdf - 370.1 KB
pdf
plik pdf - 153.5 KB

 

OBSERWACJA PRACY W HISZPANI

Hiszpania 2025 ???????? ????????

W pierwszym tygodniu kwietnia p. Agnieszka i p. Ksenia wzięły udział w obserwacji pracy szkoły podstawowej CEIP LLUIS VIVES w Ontinyent,w Hiszpanii ???? https://www.facebook.com/afalluisvives.dontinyent

W ramach projektu "Włącz myślenie dla lepszego jutra". Celem obserwacji było poznanie specyfiki pracy z dziećmi w innym kraju, z uczniami różnych narodowości, omówienie programu nauczania, metod kształcenia i systemu oceniania, a także poznanie i wymiana dobrych praktyk. To był cudowny czas, dziękujemy koordynatorom projektu za perfekcyjną organizację naszego czasu, inspirujące zajęcia i ogromną serdeczność. Obserwację pracy zrealizowano w ramach projektu "Zagraniczna mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej" współfinansowanego przez Unię Europejską.  ????????

 


 

KURS ENVIRONMENTAL EDUCATION W IRLANDII

“Zagraniczna mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej”.
W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu “Włącz myślenie dla lepszego jutra”, panie Agata Geisler i Maria Jackson odbyły kurs Environmental Education: Learning and Acting for a Better Future. Sześciodniowy kurs odbył się w Dublinie i obejmował dziesięć bloków tematycznych z zakresu edukacji ekologicznej: wstęp do zmian klimatu, zrównoważony rozwój, sprawiedliwość klimatyczna, różnorodność biologiczna, wpływ plastiku na oceany, szybka moda i upcykling, zrównoważony transport, jedzenie i gleba, podejmowanie działań i prowadzenie warsztatów edukacji rówieśniczej. Podczas zajęć, nasze panie zdobyły nie tylko wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej, ale we współpracy z uczestnikami z innych krajów wymieniły się doświadczeniami i praktykami stosowanymi w europejskich szkołach. Na podstawie zdobytych informacji już w przyszłym roku szkolnym zostanie wdrożony projekt Szkoła bez plastiku.

 

KURS STAWIANIE CZOŁA RÓŻNORODNOŚCI: ZARZĄDZANIE KLASĄ MIĘDZYKULTUROWĄ W IRLANDII

W ramach projektu pt. „Włącz myślenie dla lepszego jutra”, pani Ewa Holdenmajer i Olha Montecka wzięły udział w szkoleniu zagranicznym pt. „Stawianie czoła różnorodności: zarządzanie klasą międzykulturową”. Szkolenie odbyło się w Dublinie w Europass Teacher Akademy w dniach 28.04-03.05.2025 r.
W czasie kursu uczestniczki poznawały międzykulturowe praktyki edukacyjne, takie jak tworzenie programów nauczania odpowiednich dla zróżnicowanych klas, nauczyły się jak radzić sobie z problemami związanymi z komunikacją. Ponadto poznały interaktywne metody wspierania uczniów niezależnie od ich pochodzenia, nauczyły się się innowacyjnych sposobów przekształcania różnorodności w okazje do rozwoju i nauki.
Kurs współfinansowano z funduszy europejskich w ramach projektu „Zagraniczna mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej”

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej