Dokumenty do pobrania:

plik docx - 20.4 KB
plik docx - 25 KB

UWAGA!

Numer konta, na które należy wpłacać należności za obiady to:

Odpłatność za obiady należy uiszczać do 15-go każdego miesiąca.

O dokładnej kwocie będą Państwo informowani przez dziennik elektroniczny na początku każdego miesiąca. Kwota będzie obejmowała koszty wyżywienia ucznia za miesiąc poprzedni.

Nr telefonu do intendenta: 32/4330912

Numery alergenów występujących w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten

2. Skorupiaki

3. Jaja i produkty pochodne

4. Ryby i produkty pochodne

5. Orzeszki ziemne ( arachidowe )

6. Soja i produkty pochodne

7. Mleko i produkty pochodne

8. Orzechy z drzew orzechowych

9. Seler i produkty pochodne

10. Gorczyca i produkty pochodne

11. Nasiona sezamu i produkty pochodne

12. Dwutlenek siarki

13. Łubin

14. Mięczaki

Poniedziałek  29-04-2024 r.

Zupa:kapuśniak(wywar mięsny,marchew, pietruszka, por ,seler,kapusta młoda,ziemniaki, pietruszka zielona,śmietana)

II danie :spagetti bolognese(mielone mieso z szynki wieprzowej duszone z cebulą,czosnkiem,pulpa pomidorowa,przyprawy) makaron,ser żółty ,woda mineralna (1,3,7,9)

Wtorek  30-04-2024r.

Zupa:żurek(wywar mięsny,żurek na naturalnym zakwasie żytnim,koperek zielony,śmietana )jajko.

II danie:hamburgery -kotlety hamburgerowe pieczone w piecu,bułka hamburgerowa, sałata,zieona,sałatka szwedzka,pomidor,sos jogurtowo-czosnkowy,woda mineralna (1,3,7,9)

Środa  2024 r.

Zupa:marchewkoowo-porowa krem(wywar mięsny, marchew, pietruszka, por, seler,ziemniaki) grzanki ziołowe.

II danie:łazanki(kapusta kiszona,kiełbasa śląska,przyprawy)makaron,woda mineralna, (1,3,7,9)

Czwartek  25-04-2024 r.

Zupa :jarzynowa(wywar mięsny,marchew, pietruszka, por, seler ,kalafior,kapusta młoda kalarepa,ziemniaki,pietruszka zielona,śmietana)

II danie:kotlet mielony(mielone mięso z szynki wieprzowej,jajka,cebula,przyprawy-kotlety pieczone piecu ) ziemniaki,mix warzyw na parze ,woda mineralna (1,3,7,9)

Piątek  26-04- 2024 r.

Zupa :kalafiorowa(wywar warzywny, kalafior,ziemniaki, śmietana, pietruszka zielona,)

II danie: paluszki rybne(paluszki rybne z fileta pieczone w piecu) ziemniaki ,sałatka z kapusty młodej z koperkiem ,woda mineralna (1,3,4,7,9)

Do obiadu oferowane są także świeżo wyciskane soki owocowe oraz owocowo- warzywne.

W zależności od dostępnego w danym dniu asortymentu owoców, ich rodzaj będzie podawany na bieżąco.

SMACZNEGO!

Gramatura produktów

Zupy 300 ml

Mięso 110 g

Ryby 110 g

Ziemniaki 250 g

Kasze 55 g

Surówka 100 g

Bigos 300 g

Fasolka po bretońsku 300 ml

Gołąbki 170 g

Naleśniki , kluski na parze 2 szt

Makaron z serem 300 g

Rolada , udko z kurczaka 1 szt.

Kompot 200 ml

Jogurt 1 szt. lub 0,5 op.

Warzywa , owoce z wit. C 80 g

Warzywa z karotenem 60 g

Inne warzywa i owoce 140 g

Jaja 40 g / 1 szt.

Mleko 50 ml

Regulamin stołówki

1. Stołówka jest miejscem spożywania obiadów  przygotowanych przez kuchnię szkolną dla uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

2. Z  obiadów  wydawanych w stołówce szkolnej mogą korzystać:

- uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie,

- uczniowie, których obiady dofinansowuje OPS lub inni sponsorzy,

- pracownicy szkoły.

3. Podmioty wymienione w pkt.2 korzystają ze stołówki po złożeniu pisemnej deklaracji wg wzoru obowiązującego w szkole i zatwierdzeniu listy przez dyrektora szkoły.

4. W stołówce nie wydaje się  obiadów  na wynos.

5. Koszt obiadu uwzględnia:

- koszt  surowców użytych do ich przygotowania  (tzw. „wsad do kotła”),

- koszt wytworzenia  obiadu  – 60% ceny „wsadu do kotła”.

6. Uczniowie szkoły ponoszą tylko koszt „wsadu do kotła,” tj. 6 00 zł.

7. Nauczyciele ponoszą całkowity koszt obiadu, tj. 9 60 zł. Sprzedaż obiadów  dla nauczycieli jest zwolniona z opodatkowania.

8. Pracownicy niepedagogiczni ponoszą całkowity koszt obiadu, tj. 6,40 zł. powiększony o podatek VAT wg stawki 8%.

9. Pracownicy kuchni mogą korzystać z obiadów na zasadach określonych w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym Pracy dla Pracowników nie będących nauczycielami zatrudnionych w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Rybnik, zawartego w dniu 18.01.2000r. (z późniejszymi zmianami).

10. Opłaty z tytułu kosztów żywienia należy przelewać na konto bankowe

nr 68 1020 2528 0000 0602 0468 7812

w terminie do 17-go każdego miesiąca. Od nieterminowych wpłat naliczane będą odsetki.

11. W przypadku planowanej nieobecności w szkole należy zgłosić ten fakt przynajmniej 1 dzień wcześniej (osobiście lub telefonicznie) do intendentki lub w sekretariacie.

12. Koszt niewykorzystanych obiadów odliczony będzie w następnym miesiącu.

13. Nieobecności nie zgłoszone nie będą odliczane.

14. Rezygnację z obiadów należy zgłosić u intendentki najpóźniej do ostatniego dnia poprzedniego miesiąca.

15. Podczas wydawania obiadów na stołówce mogą przebywać wyłącznie osoby spożywające posiłek.

16. Przed okienkiem, w którym wydaje się obiady, obowiązuje kolejka.

17. Podczas oczekiwania w kolejce na wydanie obiadu   jak i podczas jego spożywania, wszystkich obowiązują zasady kulturalnego zachowania.

18. Po spożytym posiłku naczynia i sztućce należy odstawić na wyznaczone miejsce.

19. W stołówce i na tablicy ogłoszeń w szkole oraz na stronie internetowej stołówki wywieszony jest jadłospis na dany tydzień.

20. Wszyscy korzystający ze stołówki szkolnej powinni dbać o ład i porządek.

21. Korzystający ze stołówki powinni wykonywać polecenia wydawane przez osoby dyżurujące.

Regulamin obowiązuje od 1.09.2017 r.