2019-11-24

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Rybniku przystąpili do projektu „Nie truj sąsiada. Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczenia niskiej emisji.”

Organizatorem projektu jest Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku.
W ramach projektu szkoła przystąpiła też do konkursu.
W szkole powstał Zespół Antysmogowy, w którym główne działania związane z udziałem w szkoleniach, organizowaniem kampanii antysmogowej zajęły się uczennice klasy 8d: Iga, Emilka, Oliwia. Opiekunem grupy została pani B. Tokarz.

W ramach konkursu dziewczyny :

•  zrobiły gazetkę tematyczną,
  •  przygotowały i przeprowadziły prelekcję dotycząca smogu i zagrożeń z niego wynikających,
  •  rozwiesiły plakaty oraz rozdały uczniom ulotki nawołujące do kampanii „Nie truj sąsiada”.

Bożena Tokarz