INFORMACJE NA DZIEŃ 25 KWIETNIA 2020r.

2020-04-25

1. Nauczanie zdalne przedłużone zostaje do 24 maja 2020r.

2. Proszę regularnie śledzić informacje na dzienniku, który jest głównym źródłem komunikacji między rodzicami i nauczycielami (poza formami ustalonymi indywidualnie).

3. Pracujemy zgodnie z planem podanym w dzienniku. Jeśli jednak z różnych względów, nie ma możliwości uczestnictwa w zajęciach wg planu, wszystkie informacje uczniowie znajdą w dzienniku (zadania domowe) i na platformie TEAMS.

4. W dalszym ciągu korzystamy z platformy TEAMS, gdzie odbywają się lekcje on-line.
Przypominam, że zajęcia lekcyjne są w różnych formach, które mogą być łączone.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji „dzienny rozkład zajęć uczniów oraz dobór narzędzi pracy zdalnej powinny uwzględniać możliwości psychofizyczne ucznia, jego wiek i etap edukacyjny oraz zalecenia medyczne odnoszące się do czasu korzystania z urządzeń umożliwiających pracę zdalną”.
Nie można zatem wymagać od uczniów i nauczycieli, aby spędzali przed komputerem co najmniej po 45 minut na każdej lekcji. Część pracy z komputerem powinien być skrócony w porównaniu do standardowych lekcji, a część pracy powinna polegać na pracy z podręcznikiem, materiałami lub zeszytami ćwiczeń, którymi dysponują uczniowie.

5. Nauczyciele są do dyspozycji uczniów w ramach zajęć i w indywidualnie ustalonym czasie.

6. Sekretariat szkoły dyżuruje w godzinach 8.00 -14.30 od poniedziałku do czwartku, a w piątek 8.00 -13.00.