2020-07-23

Zaświadczenia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (oraz 1 kopia) potwierdzające wyniki egzaminu po szkole podstawowej wydawane będą   31 lipca od godz. 10.00  do 13.00  w okienku dla interesantów (od strony boiska) z zachowaniem rygorów sanitarnych (odstępy).

Uczniowie, którzy nie mogą odebrać zaświadczeń w określonym wyżej dniu, mogą je odebrać 3.08 i 4.08 w godzinach 8.00 - 14.30.

PAMIĘTAJCIE !  wg harmonogramu rekrutacji: Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, w tym zamiana szkół do których kandyduje od 31 lipca do 4 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00

Jak sprawdzić swoje wyniki?
Ze względu na duże zainteresowanie, poniżej wyjaśniamy krok po kroku jak online sprawdzić swoje wyniki egzaminu ósmoklasisty:

1. Aby sprawdzić swoje wyniki egzaminu ósmoklasisty należy wpisać w przeglądarkę adres internetowy https://wyniki.edu.pl/login  podany również w informacji na e-dzienniku.

2. Po wejściu na stronę z wynikami należy wpisać swój identyfikator i hasło (podane również w informacji na e-dzienniku). Sprawdźcie poprawność wpisanych znaków, najczęściej „0” myli się z „O”.

3. Po wpisaniu identyfikatora i hasła wyświetli się strona z danymi osobowymi ucznia. To właśnie tam znajdą się wyniki z poszczególnych egzaminów.

Wyniki egzaminu pojawią się 31 lipca o godzinie 10.00.

Ze względu na duże zainteresowanie wśród ósmoklasistów, niewykluczone, że strona internetowa z wynikami może ulec zawieszeniu. Wszystko to dlatego, że jednocześnie na stronę chce zalogować się kilkadziesiąt tysięcy uczniów ( w tym roku 347 000) w całej Polsce.

Co zrobić w sytuacji, gdy strona się zawiesiła?

Wystarczy poczekać chwilę i spróbować ponownie. Jeśli sytuacja się powtórzy, zalecamy cierpliwość i kolejne podejście za godzinę. Jedno jest pewne - każdy będzie miał możliwość sprawdzenia swoich wyników.

Dlatego głowa do góry!
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za wszystkich absolwentów 8-klas!