GŁOSOWANIE NA PROJEKTY W BUDŻECIE OBYWATELSKIM

2020-10-15

Gorąco zachęcamy do oddania głosu na nasz projekt lokalny:
L-24-1   Śródmieście   "Bezpiecznie i wesoło przy SP9",
o którym marzymy już od trzech lat .... jak zostaliśmy szkołą podstawową.

W ramach projektu ma powstać plac zabaw przeznaczony dla dzieci składający się z zestawu systemowego, wspinaczkowego i tablic edukacyjnych np.: kółko i krzyżyk. Modernizacja nawierzchni chodnika między boiskiem a szkołą wraz ze schodamiprowadzącymi do nizszej części placu szkolnego, udrożnienie odpływu kanalizacyjno-wodnego i położenie nowej kostki.

Wkrótce wszyscy mieszkańcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w głosowaniu nad projektami do budżetu obywatelskiego, które zostaną zrealizowane w 2021 roku.
Głosowanie potrwa od 19 do 23 października br. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać jeden głos na projekt lokalny i jeden głos na projekt ogólnomiejski.

Głosować będzie można w sposób tradycyjny, wrzucając kartę do głosowania do urny. Karty do głosowania będzie można pobrać w Punkcie Informacji Miejskiej halo! Rybnik zgodnie z następującym harmonogramem pracy:
- poniedziałek – czwartek w godz. 10.00 – 19.00
- piątek w godz. 10.00 – 13.00
lub przez internet od poniedziałku, 19 październik br. od godz. 08.00 do piątku, 23 października br. do godz. 24.00.

Wszystkie projekty lokalne i ogólnomiejskie są wybierane w drodze głosowania. Minimalna liczba głosów, jaka musi być oddana na dany projekt, aby mógł być uznany za wybrany do realizacji musi wynieść 4000 w przypadku projektów ogólnomiejskich, a w przypadku projektów lokalnych – 5% liczby mieszkańców dzielnicy miasta ( dla sródmieścia 361), której projekt dotyczy.
Szczegóły dotyczące głosowania są dostępne na miejskiej stronie internetowej
budżet obywatelski - głosowanie

Weźmy sprawy w swoje ręce i zagłosujmy, a wtedy na terenie zielonym powstanie nowoczesny plac zabaw, który w pełni posłuży Uczniom naszej szkoły!!!