2020-11-09

Święto Dyni w naszej szkole! - wyniki konkursu

Dlaczego dynia?

• Zawiera mnóstwo beta-karotenu, który ma silne działanie przeciwzapalne, pomaga obniżyć ryzyko zachorowania na raka, w tym raka piersi, prostaty i płuc.
• Jest szczególnie bogata w witaminę A, która reguluje wytwarzanie łoju w skórze i dba o młody wygląd skóry.
• Działa moczopędnie, dzięki czemu znajduje zastosowanie przy leczeniu schorzeń nerek oraz układu krążenia.
• Pestki dyni zawierają kukurbityne, która działa silnie przeciwwirusowo i przeciwpasożytniczo.

Przysmak dla całej rodziny ?

• Zupa krem - jeden z najpopularniejszych pomysłów na dania z dyni piżmowej lub dyni Hokkaido. O gęstej konsystencji i rozgrzewających właściwościach, wygląda i smakuje obłędnie.
• Dyniowe spaghetti - dynia makaronowa, jest świetna do przygotowania dyniowego makaronu. Po ugotowaniu jej miąższ rozpada się na włókna, które przypominają nitki makaronu.
• Dyniowe frytki - do ich przygotowania możesz wykorzystać dynię piżmową.
• Przetwory z dyni - od prostego puree, przez konfitury, dżemy, powidła i kompoty, po dynię marynowaną w occie.

Do zabawy ?

• Z dyni możemy wyczarować przepiękne dekoracje.
• Równie dobrze nadaje się ona do gry... w kręgle lub golfa !
• Z pestek dyni można ułożyć nietypowy obrazek.

Wyniki konkursu na lampę z dyni – Jack o ’lantern!

Drodzy Uczestnicy! Jak co roku, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego talentu. Każda z nadesłanych lamp jest niezwykle pomysłowa, piękna i cudowna! Wybór laureatów konkursu był czymś niezwykle trudnym… Po burzliwych obradach postanowiliśmy jednak wyróżnić pięć osób, które otrzymają nagrody.
Są to :
Lena S. z klasy 2a
• Maria L. z klasy 4a
• Michalina M. z klasy 6a
• Aleksandra S. z klasy 6a
• Maciej M. z klasy 6b

Ponad to wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i dyniowe gadżety.
Nagrody będą czekały na Was w szkole – o terminie i sposobie odbioru nagród zostaniecie poinformowani przez organizatora konkursu.