KONKURS NA DZIEŃ ZIEMI

2021-04-21

Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie

Wódz Seattle

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – corocznie wiosną prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych. W tym roku ze względu na pandemię nasz akcje mają nietypowy charakter. Czy podjęliście już rękawicę rzuconą przez Samorząd Szkolny? A może weźmiesz udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym. W czwartek na platformie w zespole klasowym z biologii lub przyrody udostępnimy Wam zadania konkursowe. Jeśli chcesz wziąć udział, wypełnij test i odeślij odpowiedzi. Test będzie aktywny do piątku do godziny 20.00. Trzy osoby, które wykonają najlepiej test, otrzymają drobne upominki. W przypadku identycznych wyników,zadecyduje czas. Przy rozwiązaniu testu mogą być pomocne prezentacje przygotowane przez naszą Panią Annę Sorychtę i Panią Paulinę Loryńską.

Prezentacja do konkursu ekologicznego

Praca Pauliny Loryńskiej