KONKURS NA ŚWIĘTO ZIEMI - DOCEŃ WODĘ

2021-05-04

Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy Święto Ziemi. Tegoroczne świętowanie musieliśmy dostosować do warunków, jakie narzuca nam pandemia. Nie zniechęciło to nas a działania były wieloetapowe. Rozpoczęliśmy w marcu obchodami Dnia Wody.

Nasza szkoła włączyła się do akcji „Doceń wodę - organizowaną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp.z o.o. w Rybniku. Uczniowie klas VI-VIII, wzięli udział w webinarium „Porozmawiajmy o wodzie, czyli jak doceniać wodę i dbać o jej zasoby”. Nasza koleżanka Wiktoria Brudny z klasy 7a, znalazła się w grupie pierwszych osób, które rozwiązały quiz na podstawie wiadomości z tego spotkania i została nagrodzona drobnym upominkiem.
Kolejne działania to włączenie się do wyzwania naszego SU. Pokazaliśmy jak dbamy o nasze otoczenie. W kwietniu na stronie szkoły opublikowaliśmy prezentacje dotyczące dbałości o Matkę Ziemię. Mogliśmy tam znaleźć odpowiedzi do testu szkolnego konkursu ekologicznego. Zwycięzcami, którego zostali:
w kategorii klas 7-8
I-miejsce- Sopicka Zofia – klasa 7a
II miejsce- Nowek Nadia – klasa 7a
III miejsce- Figa Martyna – klasa 7a
W kategorii klas 4-6
I-miejsce- Mikulak Natalia– klasa 6a
II miejsce- Mura Michalina – klasa 6a
III miejsce- Korf Marta - klasa 4Serdecznie gratulujemy.
Tak naprawdę, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, bo wykazaliście się dużą wiedzą ekologiczną. Szczególne uznanie dla klasy IV. To jej uczniowie w najliczniejszej grupie wzięli udział w konkursie.
To jeszcze nie wszystko klasa 2b uczestniczyła w projekcie ekologicznym „ Ziemia- nasz dom” No i przecież konkurs dla najmłodszych klas 1-3. Zdobywając wiedzę ekologiczną uczymy się jak dbać o naszą Ziemię
Sukces jest sumą małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu.
Robert Collier (pisarz i wydawca)