2021-10-27

Drodzy uczniowie, rodzice, opiekunowie!

29 października (piątek) planujemy w naszej szkole organizację Dnia Dyni. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na Najpiękniejszą Dynię.

Ponadto zachęcamy, by tego dnia uczniowie mieli na sobie przynajmniej jeden element garderoby w kolorze pomarańczowym. Może komuś uda się przygotować fikuśną maseczkę na twarz z motywem dyni (pamiętajmy o wykorzystaniu materiałów plastycznych bezpiecznych dla skóry).

Również- w ramach promocji wartości odżywczych dyni- mile widziane będą rymowanki na temat tego warzywa. Zachęcamy, by ułożyć krótkie wierszyki, które zawisną na ścianach szkoły.

Chętnie przyjmiemy dynie wszelkich rozmiarów, kształtów i kolorów i utworzymy jesienną wystawę na holu szkolnym. Wszystkie eksponaty prosimy dostarczyć do świetlicy do dnia 28.10 (czwartek).

Serdecznie zachęcamy do zabawy i zaangażowania się w uatrakcyjnienie tego dnia!

Koordynatorki wydarzenia:
Magdalena Brudny
Marta Lipok

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU na Najpiękniejszą Dynię
1. Przedmiotem konkursu jest wykonanie prac przestrzennych z dyni. Zachęcamy do odejścia od powszechnie znanych upiornych motywów.
2. Cele konkursu:
• rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci;
• zdobywanie doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej;
• umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych;
• popularyzacja dyni, jej walorów żywieniowych i dekoracyjnych;
• wspólne spędzenie czasu z rodzicami/opiekunami prawnymi na wesołej zabawie.
3. Warunki uczestnictwa:
• uczestnicy konkursu: wszyscy uczniowie naszej szkoły;
• technika: dowolna, praca przestrzenna z dyni;
• każdy z uczestników dostarcza jedną indywidualną pracę podpisaną imieniem
i nazwiskiem autora oraz klasą;
• każdy uczestnik dołącza do swojej pracy jeden lub dwa podgrzewacze tealight
4. Kryterium oceny prac: Komisja Konkursowa dokona oceny prac pod kątem pomysłowości, estetyki wykonania oraz oryginalności.
5. Termin i miejsce składania prac: 27-28.10.2021r. (środa, czwartek) do świetlicy
6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 29.10.2021r. w następujących kategoriach wiekowych:
• dzieci młodsze (klasy I-III);
• dzieci starsze (klasy IV-VIII)
7. Wyniki zostaną ogłoszone w terminie do 7 dni.
8. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników.
9. Prace po rozstrzygnięciu konkursu wracają do właścicieli (odbiór w świetlicy)

Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorek konkursu

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY TWÓRCZYCH POMYSŁÓW I MIŁO SPĘDZONEGO CZASU W GRONIE RODZINNYM
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. A.Mickiewicza w Rybniku