2021-11-11

W związku z obchodami 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 1-3 uczestniczyły w audycji umuzykalniającej.

Przypomniano najważniejsze wiadomości związane z tym pamiętnym wydarzeniem, a utalentowani uczniowie zaprezentowali utwory patriotyczne.  Uczniowie mogli zaprezentować takie piosenki jak "Przybyli ułani pod okienko", "Serce w plecaku" i "Ułani, ułani malowane dzieci". Występom dzieci towarzyszył niezwykły gość Pan Leon-dziadek naszego ucznia z klasy II b. Pan Leon na swoim instrumencie przygrywał dzieciom pokazując kunszt grania na akordeonie. Ponadto instrumentaliści z klasy 7 zagrali pieśni przypominające jak ważnym w naszym życiu jest patriotyzm i przywiązanie do ojczyzny. Wszystkie dzieci odśpiewały hymn - okazując powagę i szacunek do naszego święta. Nie obyło się bez zagadek sprawdzających wiedzę uczniów związaną z obchodzonym świętem. Oczywiście na wszystkie pytania uczniowie odpowiedzieli celująco. Dziękujemy występującym, nauczycielom i uczestnikom za zaangażowanie w audycje na cześć Narodowego Święta Niepodległości.

To już kolejny raz Szkoła SP9 włączyła się do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”, odśpiewując uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”.