Growing Together Toledo-Rybnik Project

2022-03-05

Uczniowie klas 7 przystąpili do trzeciego etapu projektu „Growing Together Toledo – Rybnik”, którego partnerem jest amerykańska szkoła Marshall STEMM Academy Toledo, Ohio.

Nadrzędnym tematem naszych cotygodniowych lekcji online jest “Access to nutritious food is a global problem with life-long impacts” / „Dostęp do odżywczej żywności to globalny problem, który ma wpływ na całe życie.”

Obecnie jesteśmy w trzeciej fazie projektu, który obejmuje uczniów uprawiających, pielęgnujących, zbierających i przygotowujących posiłek z roślin, które sami wyhodowali w klasie, wykorzystując aeroponiczny „ogród wieżowy” zwany Green Bronx Machine. Wiedza na temat odżywiania, uprawiania zdrowej żywności, rozwijania zdrowych nawyków żywieniowych i uczenia się, jak być odpowiedzialnymi za własne zdrowie, to tematy istotne na całym świecie, a nasi uczniowie są częścią tego zjawiska.

Wspomniany „ogród wieżowy”, czyli Tower Garden otrzymaliśmy w prezencie od pana Stephena Ritza dzięki uprzejmości naszych amerykańskich partnerów. Dziękujemy !