5 MAJA 2022r. W NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ KONKURS WOJEWÓDZKI „CZY ZNASZ UNIĘ EUROPEJSKĄ?”

2022-05-05

Konkurs adresowany był dla uczniów ósmych klas szkoły podstawowej województwa śląskiego, którzy są zainteresowani sprawami Unii Europejskiej. Celem konkursu było szerzenie wiedzy o instytucjach i krajach UE.

Tematyka konkursu związana była z historią, instytucjami, strukturami i funkcjonowaniem Unii Europejskiej oraz podstawowymi informacjami o państwach członkowskich UE.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Adam Sauer i Michał Kijas – uczniowie SP nr 5 w Rybniku,
II miejsce: Igor Blacha i Jan Wieczorek – uczniowie SP nr 11 w Rybniku,
III miejsce: Natalia Oleś i Filip Bydliński - uczniowie SP nr 36 w Rybniku.

Naszą szkołę reprezentowali – Wiktoria Brudny i Piotr Terlecki.

ZWYCIĘZCOM I OPIEKUNOM UCZNIÓW GRATULUJEMY!!!

K. Sacharczuk
                                                                                                                     B. Tokarz