2022-05-05

REGULAMIN KONKURSU SZKOLNEGO „POLSKA W EUROPIE”  2021/2022

1. Informacje ogólne:
  2. Konkurs adresowany jest do uczniów siódmych i ósmych klas szkoły podstawowej, którzy są zainteresowani sprawami Polski w Europie.
  3. Celem konkursu jest szerzenie wiedzy o Polsce i krajach europejskich.
  4. Tematyka konkursu związana jest z treściami zawartymi w podstawie programowej kształcenia ogólnego z geografii dla klas V- VIII szkoły podstawowej. W szczególności dotyczy: geografii Europy – flagi, stolice, państwa europejskie; sąsiedzi Polski; Polska na tle Europy, jej rozwój społeczny i gospodarczy, waluta obowiązująca w państwach Europy.
  5. Potrzebna literatura
    podręcznik do geografii:
  • dla klasy szóstej szkoły podstawowej – działy: 3, 4 i 5,
  • dla klasy siódmej szkoły podstawowej – dział 2, temat 1,
  • informacje z Internetu dotyczące: flag, stolic i państw Europy.
  1. Konkurs odbędzie się 9 czerwca 2022r. od godziny 14.25 – 15.10 w sali 204.
  2. Każdy uczestnik konkursu odpowiadać będzie pisemnie na 30 zadań testowych przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej.
  3. Każdy uczestnik będzie miał 45 sekund na zastanowienie i udzielenie odpowiedzi pisemnej.
  4. Organizatorem konkursu jest pani Bożena Tokarz nauczycielka geografii.
  5. Osoby, które chcą uczestniczyć w konkursie zgłaszają swój udział u organizatora do 27.05.2022r.
  6. Konkurs jest konkursem indywidualnym. Uczniowie przygotowują się do niego samodzielnie.
  7. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, która zdobędzie największą ilość punktów.
  8. W przypadku zdobycia przez uczniów tej samej liczby punktów w konkursie nie przewiduje się dogrywki. Dla trzech osób, które uzyskały najwięcej punktów w konkursie przewiduje się dyplomy i nagrody.
  9. Prace pisemne uczniów oceniać będzie jury powołane przez organizatora, składające się z nauczycieli pracujących w szkole.
  10. Po przeprowadzeniu konkursu sporządzony zostanie protokół.