MEGAMISJA - 10 tygodniowa przygoda dobiegła końca. Zapraszam na krótki wpis i fotorelację.

2022-05-30

Zobaczcie, co wspólnie osiągnęliśmy?

W maju ubiegłego roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami świetlicy szkolnej stworzyli krótki film, który był formą zgłoszenia do programu MegaMisja objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w którym uczniowie klasy 2A wzięli udział. Celem programu jest podniesienie wiedzy i kompetencji cyfrowych uczniów oraz nauczycieli. Zajęcia rozwijały wśród uczniów umiejętność pracy zespołowej poprzez wspólne podejmowanie wyzwań edukacyjnych i osiąganie wspólnych celów. Budowanie kompetencji cyfrowych, komunikacyjnych oraz multimedialnych najmłodszych uczniów oparte było na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawienie się anonimowych bohaterów, którzy zadawali mnóstwo pytań i mieli kłopoty z cyfrowym wynalazkiem – Psotnikiem było tłem do realizacji następujących tematów:

Korzystanie z informacji

Dziecko w środowisku medialnym

Język mediów

Kreatywne korzystanie z mediów

Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach

Ekonomiczne aspekty działania mediów

Kompetencje cyfrowe

Mobilne bezpieczeństwo

Przez realizację wyzwań, uczniowie nauczyli się jakie treści można publikować
w internecie, jak chronić swoją prywatność i unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich oraz jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie. Uczniowie dzięki wielkiemu zaangażowaniu, podejmując kolejne zadania w MegaMisji zdobywali nie tylko nowe wiadomości i umiejętności, ale również punkty, które zostały wymienione na nagrody. W ten sposób świetlica szkolna została doposażona w sprzęt multimedialny w postaci dwóch tabletów oraz książki, materiały plastyczne i gry edukacyjne.

Marta Lipok