Wycieczka przyrodnicza klas siódmych

2022-06-22

20 czerwca 2022 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce przyrodniczej.
Pierwszym etapem było zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków Gigablok w Katowicach.

Uczniowie obejrzeli film dydaktyczny na temat obiegu wody w przyrodzie. Wraz z bohaterami filmu ruszyli w wycieczkę od źródeł rzeki aż do oczyszczalni ścieków. Następnie siódmoklasiści zostali oprowadzeni po oczyszczalni Gigablok i zwiedzili poszczególne obiekty.
Przy każdym z nich umieszczono tablicę zawierającą krótki opis kolejnych etapów oczyszczania ścieków oraz biorących w nich udział urządzeń.
Drugim etapem naszej wycieczki był Park Śląski w Chorzowie. Tam uczniowie przespacerowali się wzdłuż ścieżki dendrologicznej, przez mokrą łąkę, ogród japoński, aż do przedpola Rosarium. W pobliżu drzew umieszczono tablice informacyjne zawierające szczegółowe opisy danego gatunku, jego nazwę łacińską oraz mapę z obszarem występowania. Niektóre spośród drzew liczą sobie 50 lat a ich układ wzdłuż ścieżki podkreśla gatunkowe i geograficzne zróżnicowanie całej kolekcji.
Nie zabrakło również czasu na pyszne lody i gofry, bo prócz podniesienia świadomości ekologicznej, uczniowie zintegrowali się i spędzili razem ten słoneczny dzień.