Uczennica klasy 8D - Agata Tokarczyk - zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie „Stars”.

2023-04-26

Dnia 18 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku odbył się Powiatowy Konkurs z języka angielskiego „Stars” dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Agata Tokarczyk, Jan Miera i Piotr Szurowski.

Konkurs podzielony był na dwa etapy: test pisemny i część ustna. Test pisemny sprawdzał znajomość słownictwa i gramatyki, umiejętności komunikacyjne, rozumienie tekstu pisanego jak również informacje z zakresu kultury, tradycji i życia codziennego Zjednoczonego Królestwa. Do etapu ustnego zakwalifikowało się 10 finalistów. Uczniowie losowali pytania otwarte i udzielali odpowiedzi. Oceniana była komunikatywność, poprawność gramatyczna i merytoryczna wypowiedzi.

Wśród finalistów konkursu znaleźli się i nasi uczniowie: Agata i Jan. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, a wszyscy uczestnicy, zwłaszcza etapu ustnego prezentowali doskonałe umiejętności językowe. Tym większa nasza radość i duma – Agata była najlepsza i zajęła I miejsce ! Brawo!