Wycieczka klas 8 do Gliwic

2023-04-26

20 kwietnia uczniowie z klas 8a i 8d wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Gliwic.

Pierwszym punktem programu było zwidzenie śluzy Kanału Gliwickiego w Dzierżnie.
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem posłuchali o historii powstania Kanału Gliwickiego i zasadach jego działania. Nie zabrakło również ciekawostek o metodach komunikacji stosowanych przez żeglarzy, pirackich historii i warsztatów z wiązania węzłów ratowniczych.

Zwiedzenie śluzy było możliwe dzięki udziałowi w programie Aktywni Błękitni.

Następnie uczniowie udali się do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach, gdzie doświadczyli niepowtarzalnej możliwości bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą. Uczniowie zostali oprowadzeni przez przewodnika wzdłuż ścieżki tematycznej, poznali grupy roślin przyprawowych i sukulentów oraz rodziny bambusów i palm. Sprawdzili, na ile „ostre” są ciernie kaktusów czy jak miękka może być „skóra” palm.