2023-05-10
W kwietniu br. klasy czwarte brały udział w warsztatach ekologicznych. Celem warsztatów było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz zwrócenie uwagi na dbałość o środowisko przyrodnicze.

Zajęcia miały charakter kreatywnej zabawy, która polegała na wspólnym sadzeniu roślin tworząc florarium. W części teoretycznej uczniowie dowiedzieli się czym jest florarium oraz poznali jego historię. Uczniowie uświadomili sobie, że rośliny są naturalnym filtrem powietrza i oprócz funkcji dekoracyjnej możemy je znaleźć, np. w ubraniach, meblach, kosmetykach, lekach itp. W części praktycznej uczniowie krok po kroku tworzyli klasowe florarium z przygotowanych wcześniej materiałów oraz w miarę postępujących prac podpisywali kolejne warstwy w przygotowanych kartach pracy.