Projekt "Świetliczaki na tropie... kolorów świata" zrealizowany!

2023-06-30
Od stycznia br. chętni uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej brali udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, którego tematem przewodnim były barwy flagi olimpijskiej.

W projekcie znajdowało się 6 modułów (5 dotyczących barw olimpijskich odpowiadających kolejno: Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii z Oceanią i 1 wspólny „Kolorowy” w odniesieniu do wszystkich kontynentów). Z każdego z modułów, należało wybrać conajmniej dwa zadania do zrealizowania. W Europie uczniowie zapoznali się z sylwetkami wielkich malarzy oraz przyswoili kilka zwrotów na powitanie z wybranych krajów. W kolejnym module przenieśliśmy się do Azji, w której uczniowie dowiedzieli się, co nieco na temat tradycji parzenia herbaty oraz chińskich smokach. Dalej Śladami Stasia i Nel zawitaliśmy na Czarny Ląd, gdzie wyruszyliśmy w podróż w czasie do Krainy Faraonów. W module czerwonym, który symbolizował  Amerykę dzieci wykonały indiańskie totemy oraz znalazły się w "Fabryce Snów". Australia i Oceania otworzyła nas na piękno Wielkiej Rafy Koralowej i ciekawostki o Aborygenach. W ostatnim module zatytułowanym Kolorowy Świat uczniowie wykonali grę Memory z flag świata i dowiedzieli się kilka informacji na temat pustyń. Udział w projekcie był ciekawym urozmaiceniem zajęć świetlicowych i okazją do uwrażliwienia dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody.