Zbiórka kasztanów i żołędzi, spotkanie z leśniczym - podsumowanie akcji.

2023-10-27

Kolejna edycja zbiórki kasztanów i żołędzi pod hasłem "Pomóżmy leśnym zwierzętom przetrwać zimę!" zakończona. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali na co ich stać i mocno zaangażowali się w zbiórkę, czego rezultatem była liczba 220 KILOGRAMÓW KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI.

Pobiliśmy rekord zeszłorocznej zbiórki o 30 kilogramów. Zebrane dary lasu zostały odebrane przez Pana Tomasza Majera - leśniczego z rybnickiego nadleśnictwa. Pan Tomasz opowiedział dzieciom o swojej pracy, wyzwaniach i obowiązkach, z którymi mierzy się każdego dnia. Uczniowie byli również zainteresowani tym, jak wyglądają ślady zwierząt. Leśniczy przeprowadził quiz, w którym uczniowie mieli za zadanie rozpoznać narysowane tropy leśnych zwierząt. Każdemu uczniowi, który przyłączył się do zbiórki serdecznie dziękujemy.
Pamiętaj, że możesz być dumny/a ze swojej bezinteresownej pomocy skierowanej w stronę zwierząt, które potrzebują w okresie zimowym Twojej pomocy.