2023-03-01

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu, podczas którego klasy 1A i 1B oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 16 uczestniczyły we wspólnych rozgrywkach sportowych.

PROGRAM DLA SZKÓŁ - OWOCE, WARZYWA, PRZETWORY MLECZNE I DZIAŁANIA EDUKACYJNE
2023-03-02
2023-03-03

Dzisiaj rzeczy zostały odebrane z naszej szkoły.
Fanty zostały przewiezione we wskazane miejsce, bagażnik pełny, a tył samochodu aż po sufit! Jesteście najlepsi, nasi uczniowie i ich rodzice. Po raz kolejny pokazaliście wszystkim, jak bardzo można na Was liczyć, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Zapraszam na fotorelację.

2023-03-03
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet ogłaszamy konkurs, którego hasłem przewodnim są kobiety, a właściwie kobiety w nauce i ich ważne osiągnięcia, które pozostawiły swój ślad w świecie nauki.
Jesteśmy w czwartym etapie Wielkiej Ligi Czytelników
2023-03-07

Tym samym rozstajemy się z drużyną klas 1-3 w składzie: Nadia K. ( 2B), Lena K.(1A). i Julian W.( 2B)

Należą Wam się wielkie brawa i podziękowania za dotychczasowe sukcesy!

SZCZEPIENIA P/HPV
2023-03-10

Rodzicom zainteresowanym chęcią zaszczepienia swoich dzieci p/ HPV polecamy odwiedzenie strony, www.pierwszykrok.edu.pl na której znajdują się odpowiedzi na ewentualne pytania i wątpliwości. Z pytaniami dotyczącymi szczepień należy zwrócić się do poradni w której zadeklarowane jest dziecko. Dołączamy również kalendarz szczepień na 2023 rok.

2023-03-10
Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbył się konkurs, którego przedmiotem były ważne osiągnięcia kobiet i ich wkład w rozwój nauki. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu lub lapbook'a z wizerunkiem wybranej przez siebie kobiety i przedstawienie jej dokonań.
2023-03-12

Ukraińscy uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji Stowarzyszenia Dajemy Radę – napisali listy i przygotowali prace plastyczne stanowiące wyraz wsparcia dla walczących na froncie żołnierzy formacji ukraińskich oraz dla służb medycznych.

2023-03-12

9 i 10.03 uczennice naszej szkoły wzięły udział w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Pierwszego dnia uczennice klasy 4 i 5 zaprezentowały swoje recytacje przed jury w składzie: Bożena Paczulska, Karina Abrahamczyk-Zator i Bartosz Demczuk. Drugiego dnia uczennica klasy 8 miała okazję zaprezentować swoje umiejętności przed: Dorotą Krawczyk, Aleksandrą Kotas i Mateuszem Banaszkiewiczem.W konkursie wzięli udział i zostali wyróżnieni także Joanna Śliwińska i Tymoteusz Pulchny z klas trzecich.

2023-03-13

Z radością informujemy, że nasi uczniowie Julia Bartoli i Jan Miera zakwalifikowali się do III etapu Konkursu z języka angielskiego Dyktando Helen Doron. Finał odbędzie się 25 marca w Chorzowie. Trzymamy kciuki !

2023-03-16

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "EKO MARZANNA", którego przedmiotem jest wykonanie ekologicznej kukły marzanny. Celem konkursu jest popularyzacja recyklingu, nawiązanie do obrzędowości okresu wiosennego oraz przybliżenie symboliki marzanny. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21.03.2023 r. Prace prosimy przynosić do świetlicy szkolnej, więcej szczegółów w regulaminie konkursu.

Marta Lipok
Justyna Westfal

Regulamin konkursu ekomarzanna

2023-03-17

Uczniowie wybierają 5 obrazków z poniższego zestawu. Na ich podstawie układają opowiadanie i tworzą do niego ilustrację. Całość ma zmieścić się na kartce formatu a3. Opowiadanie ma być na dowolny temat i zawierać:

2023-03-17
W tym dniu na zajęciach logopedycznych uczniowie wykonali na ćwiczenia oddechowe, buzi i języka. Były bańki, balony, piosenki, rymowanki i inne zabawy usprawniające aparat mowy.
Nie zabrakło również tortu z lizakami:-)
NIE czas na HAŁAS !!!
2023-03-18

Szkolne koło PCK organizuje świąteczną zbiórkę darów rzeczowych. Potrzebne są ubrania w dowolnym rozmiarze dla dzieci i osób dorosłych, mogą być używane.

GRATULACJE!!!
2023-03-19

Uczeń klasy 8d - MIŁOSZ SULKA został FINALISTĄ Konkursu Przedmiotowego z Historii.
Miłosz tak trzymaj. Życzymy Ci samych sukcesów.

2023-03-19

Liczba Pi … Wydaje się, że liczba (służąca przecież tylko do określenia pewnej ilości) sama w sobie nie może być szczególnie interesująca. A jednak istnieje taka, która wzbudza zainteresowanie już od tysięcy lat i jako jedyna ma również swoje święto.

2023-03-20

Edukatorium Juliusz znajduje się w ścisłym centrum Rybnika, dzisiaj odwiedziła je klasa 7U. Dzięki interaktywnej wystawie mogli poznać, jak funkcjonuje placówka medyczna od podszewki. Na czterech piętrach czekały na uczniów interaktywne stanowiska edukacyjne, które w dużej mierze nawiązują do prawdziwych urządzeń szpitalnych. Wszyscy wspólnie mówią: BYŁO SUPER !!!

2023-03-24

Zapraszamy do udziału uczniów klas 1-3.

2023-03-25
Uczniowie naszej szkoły w składzie Piotr i Miłosz w dniu 24.03.br. wzięli udział w XX  Jubileuszowym Konkursie "Duety chemiczne" organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.
Czekamy na wyniki
2023-03-25

Trzymanie kciuków pomogło ! Z radością informujemy, że nasz uczeń Jan Miera z klasy 8D zajął I miejsce w  konkursie z języka angielskiego Dyktando Helen Doron. Finał obdywał się w Chorzowie.

2023-03-29
Z waszą pomocą udało nam się zebrać 235.03zł. Monety ważyły prawie 19 kg, przekazane na poczcie w dwóch paczkach. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, szczególnie uczniom z klasy 8k, za pomoc w liczeniu :)
Zapraszam na fotorelację.
2023-03-29

Słoneczko jakby wiedziało jaki mamy dziś dzień w naszej szkole :)
Zapraszam na fotorelację.
K. Smołka

FLUORYZACJA ! - dbajmy o nasze zęby.
2023-03-30

W dniu 03.04.2023r. z zachowaniem standardów sanitarnych odbędzie się fluoryzacja w klasach 1-5. Proszę pamiętać o przyniesieniu szczoteczek do mycia zębów.

higienistka szkolna

2023-03-30

Wyniki konkursu dla klas 4 - 5 i 6 - 8. Konkurs dla klas młodszych był konkursem plastycznym.