Archiwum: listopad 2023

2023-11-02

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji: SZKOŁA PAMIĘTA

2023-11-06

Dnia 31.10.2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dyni. W ramach innowacji Anglojęzyczno-przyrodnicza świetlica szkolna odbyły się zajęcia, dzięki którym uczniowie poznali różne odmiany dyni oraz dowiedzieli się kilku ciekawostek o tym warzywie. Zorganizowano konkurs „Dyniowy Zwierzyniec”, którego celem było przygotowanie zwierzęcia z dyni. Uczniowie jak zwykle wykazali się kreatywnością i pomysłowością, a ich prace można było podziwiać w holu szkolnym. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach:

2023-11-07

6 listopada dzieci z klasy 5B odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat życzliwości. W czasie tej niecodziennej lekcji uczniowie pracowali nad budowaniem atmosfery koleżeństwa w grupie.

2023-11-07

27 października klasa 5B obejrzała spektakl "Alicja w Krianie Czarów" w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W czasie przedstawienia dzieci były zachwycone, a po powrocie do szkoły chętne do kolejnych wizyt w teatrze.

Zmieniliśmy się w bajkowych bohaterów. Bawiliśmy się świetnie. Zobaczcie
2023-11-09

Dowiedliśmy, że  nasza wyobraźnia nie zna granic. Dzień Postaci z Bajek

2023-11-10

Nasza szkoła z początkiem roku szkolnego 2023/2024 przystąpiła do projektu Gaz System pod patronatem Urzędu Miasta Rybnika - Referat Projektów Edukacyjnych, którego celem było doposażenie pracowni fizyczno-chemicznej.

2023-11-11

Każdego roku inicjatywa radosnego świętowania i wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach corocznej akcji „Szkoła do hymnu” łączy miliony polskich uczniów i kilkaset tysięcy nauczycieli, którzy wspólnie chcą przeżywać narodowe święto, pielęgnując tym samym pamięć o narodowych tradycjach i wspólnych wartościach.

Kto ma zadatki na detektywa?- Wyniki konkursu na podstawie serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai
2023-11-12

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu ze znajomości przygód Lassego, Mai i mieszkańców Valleby:

1-sze miejsce Julian W. kl. 3B
2-gie miejsce Ola P. kl. 3A
3- cie miejsce Nadia K. kl.3 B.

2023-11-12

Po raz kolejny nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne podczas obchodów Dnia Zdrowego Śniadania. Wykorzystując wiedzę na temat zdrowego żywienia i zasad przygotowywania posiłków, zarówno ci mali, jak i ci starsi uczniowie przygotowali smakowicie wyglądające śniadanie. A o tym, jak wspaniale wyglądało przekonacie się oglądając naszą galerię zdjęć!

ZAPROSZENIE NA ZEBRANIA RODZICÓW - PRZYPOMNIENIE
2023-11-12
Dnia 14 listopada 2023 r. (wtorek)  zapraszamy na spotkania rodziców z nauczycielami, o godz. 16.30 –  wg harmonogramu wywieszonego w szkole.

Będzie nam bardzo miło spotkać się z Państwem.

2023-11-16

W ubiegłym tygodniu klasa 7a, aby rozwijać swoje zainteresowania ekologią, wzięła udział w konkursie „ZIELONE LABORATORIUM LAFARGE”. W ramach konkursu p. B. Tokarz przeprowadziła lekcję online: „Skąd ciepło i prąd”?, której scenariusz udostępnił organizator.

2023-11-18

W piątek 17.11.2023r. obchodziliśmy w szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia! Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

2023-11-23

Uczniowie klasy 5b oraz uczniowie biorący udział w zajęciach świetlicowych realizują innowację pedagogiczną o charakterze organizacyjno-metodycznym "Z ekologią na Ty". Innowacja jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci oraz koresponduje z aktualnymi problemami współczesnego świata, które dotyczą zatruwania i dewastacji środowiska naturalnego.

RYBNIK - TU DZIECI I RYBY MAJĄ GŁOS - PROJEKT EDUKACYJNY
2023-11-23

22 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Rybnik- tu dzieci i ryby mają głos!". W projekcie brali udział nasi uczniowie- obecna klasa 2a wraz z wychowawczynią Magdaleną Brudny. Polecamy publikację, a w niej artykuł dotyczący wdrażania debat wśród naszych najmłodszych uczniów.

„...Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia...”
2023-11-27
Tegoroczne hasło akcji to:
"Bo najważniejsze w życiu, to dostrzec drugiego człowieka...."
Szczegóły znajdziecie na plakacie.
Zapraszamy !
2023-11-27

Robiliśmy opaski z misiami fotografowaliśmy się jako misie, graliśmy w gorące krzesła, poznaliśmy historię najbardziej popularnej maskotki i umiejscawialiśmy misie w przestrzeni.

2023-11-30

To był temat przewodni dzisiejszego dnia, ale się działo :)
Zapraszam na fotorelację.
K. Smołka