Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji organizowanej na terenie naszej szkoły.
2023-05-04

Bardzo często padają pytania ze strony naszej uczniów, jak i komu możemy pomóc. Po wykonaniu telefonu do naszego schroniska w Rybniku   http://www.schronisko.rybnik.pl/    dostaliśmy informację, czego najbardziej zwierzaki aktualnie potrzebują.

Szczegóły znajdziecie na plakacie.
Pamiętajcie: dobro wraca :)
Pomagamy !!!
Czytelnicza zabawa na majowe święto!
2023-05-05

Proponujemy uczniom i nauczycielom powrót do wspomnień:

Książki " zbójeckie" czy koszmar czytelnika- zagłosuj!

Tym razem coś dla starszych. Młodszym proponujemy: zajrzyjcie też, do zakładki " biblioteka"

o książkach i bibliotekach słów kilka

Uwaga konkurs plastyczny!
2023-05-08
2023-05-09

Konkurs adresowany był dla uczniów ósmych klas szkoły podstawowej województwa śląskiego, którzy są zainteresowani sprawami Unii Europejskiej. Celem konkursu było szerzenie wiedzy o instytucjach i krajach UE.

2023-05-10
W kwietniu br. klasy czwarte brały udział w warsztatach ekologicznych. Celem warsztatów było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz zwrócenie uwagi na dbałość o środowisko przyrodnicze.
2023-05-13
W miniony czwartek podczas zajęć z projektu "Growing Together Toledo-Rybnik" odwiedziły nas panie z telewizji #TVT. Pani reporter Marcelina Latos rozmawiała z uczniami i nauczycielami o pracy projektowej, a pani operator kamery Anna Tyc nagrywała przebieg zajęć i ich efekt końcowy - bujnie rosnące rośliny jadalne, które już niedługo znajdą się na talerzach uczestników projektu
2023-05-14

12 maja klasa 4B odwiedziła rybnickie muzeum, żeby zapoznać się z interaktywną ekspozycją "Świat zmysłów". Dzieci z dużym zainteresowaniem wykonały 40 doświadczeń i eksperymentów. Dzięki temu wyjściu rozwinęły swoją wiedzę o tym, w jaki sposób odbieramy z otaczającego nas świata wrażenia wzrokowe, słuchowe, węchowe i dotykowe.

2023-05-15

Dziś w naszej szkole odbyło się wielkie święto. Nasi Ukraińscy uczniowie przybliżyli nam Dzień Wyszywanki. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której wysłuchaliśmy tradycyjnych piosenek, zobaczyliśmy ukraińskie tańce i przybliżono nam tradycje wyszywanki. Mieliśmy też zaszczyt gościć przedstawiciela 28 Dzielnicy i przedstawicielkę Urzędu Miasta z Centrum Edukacji i Kultury. Mimo tego, że święto ma dopiero 16 lat jest bardzo chętnie obchodzone przez Ukraińców i stało się swoistym manifestem tożsamości kulturowej.

FLUORYZACJA ! - dbajmy o nasze zęby.
2023-05-16

W dniu 22.03.2023r. z zachowaniem standardów sanitarnych odbędzie się fluoryzacja w klasach 1-6. Proszę pamiętać o przyniesieniu szczoteczek do mycia zębów.

higienistka szkolna

Zapraszamy na spotkania Rodziców z wychowawcami
2023-05-16

W dniu 18 maja 2023r. zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkania z wychowawcami wg.harmonogramu wywieszonego w szkole.

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY w TYGODNIU 22 maja - 26 maja 2023r.
2023-05-17

PRZYPOMNIENIE WAŻNYCH INFORMACJI.

22 maja br. (poniedziałek) zajęcia według planu lekcji.
23, 24, 25 maja br. (wtorek, środa, czwartek) to dodatkowe dni wolne dla klas I – VII oraz klas ukraińskich 4U; 5.6U, 7U ze względu na EGZAMIN ÓSMOKLASISTY.
26 maja br. (piątek) lekcje odbywają się według planu, tzn. przychodzimy do szkoły.

PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W CZASIE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2023

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE I PROCEDURY NA EGZAMINIE ÓSMOKLASISTY 2023

2023-05-19

W ubiegły czwartek, w naszej szkole odbył się Dzień Postaci z Gier, na życzenie naszych uczniów, był Minecraft, The Sims, Roblox, FiFA... Wasza pomysłowość nie zna granic. Zapraszam serdecznie na fotorelację.

2023-05-22

Wysłuchali wykładu przygotowanego przez pracownika planetarium w Chorzowie nt.Helicentrycznej teorii Kopernika. Poznali historię teatru lalek oraz rodzaje pacynek jakie występują obecnie w teatrze i filmie. Mięli możliwość poszerzenia swojej wiedzy o zakres robotyki i automatyki.

Kończymy czytelniczą przygodę z tytułem Mistrza Polski!
2023-05-22

Z radością informujemy,że Nasza Drużyna: Konstancja z 6A, Karol i Milena z 5A, zdobyła w Teście Finałowym Etapu Ogólnopolskiego  Wielkiej Ligi Czytelników, tytuł Mistrza Polski.

2023-05-26

W maju zakończyła się szkolna liga języka angielskiego „Dictionary challenge” 2022/2023. Jest to kilkuetapowy konkurs dla klas 2 i 3, który rozpoczął się w naszej szkole w listopadzie.

2023-05-26

Klasa uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej z historii do Krakowa.
Pogoda i humor nam wszystkim dopisały.

Z Panią Przewodnik zwiedziliśmy: Zamek na Wawelu – tu poznaliśmy: historię Katedry Krakowskiej, zobaczyliśmy Groby Królewskie, Groby znanych Polaków, Dzwon Zygmunt. Udało nam się zobaczyć Smoczą Jamę. Byliśmy w Muzeum Bursztynu i Tortur.

B. Tokarz

2023-05-30

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w konkursie 31 maja w środę.