Archiwum: czerwiec 2023

2023-06-01

W piątek 26 maja 2023r. w naszej szkole odbyła się III edycja Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego THE CHECKPOINT dla klas 1-3. Organizatorami były panie: Małgorzata Wróblewska, Magdalena Holesz i Maria Jackson, a partnerami: Szkoła Językowa Pascal Connect, Akademia Spring Up Rybnik i Miasto Rybnik.

POWSZECHNY PROGRAM SZCZEPIEŃ PRZECIWKO HPV
2023-06-04
WSZAWICA TO NIE WSTYD, TRZEBA DZIAŁAĆ
2023-06-04
2023-06-06

Nadszedł ten dzień. Ostatnia akcja w tym roku szkolnym naszego szkolnego koła wolontariatu została zakończona. Dziś wszystkie pyszności dla zwierzaków zostały zawiezione do schroniska. Bardzo dziękuję w imieniu naszych czworonożnych przyjaciół.
K. Smołka

2023-06-06

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Święto zostało ustanowione w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Co roku obchody organizowane są w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce.

2023-06-08

Nasza szkoła brała udział w innowacyjnym programie edukacyjnym SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.

2023-06-08

Kolejny raz nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym brała udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym  Trzymaj formę!
To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną

2023-06-12

W ubiegłym tygodniu uczennice w składzie: M.Mura, A. Horzela, A.Siedlaczek, M.Tomas, A.Zimny, A. Majka, A,Dziwoki pod opieką swojej nauczycielki chemii zaprezentowały szereg doświadczeń chemicznych z cyklu "zabawy chemią" dla przedszkolaków z Przedszkola nr 10 "Wesoła Dziesiąteczka" w Rybniku.
Maluchy miały również okazję zobaczyć jak uczą się ich starsi koledzy z klasy 1a.

Wyniki szkolnego konkursu z geografii „ Polska w Europie”.
2023-06-12

7 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się konkurs z geografii „ Polska w Europie”.

Oto zwycięzcy:

I miejsce – Miłosz Strużek kl.8a
II miejsce – Piotr Szurowski kl.8d
III miejsce – Paweł Drążek kl.5b

Podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy brali udział w konkursie.

GRATULACJE !!!

Bożena Tokarz

2023-06-14

1 czerwca w naszej szkole, z inicjatywy naszych uczniów odbył się po raz pierwszy Mam Talent Show, który długo pozostanie w naszej pamięci. Było mnóstwo emocji.

2023-06-15

Uczestniczmy przy współpracy UM w Rybniku w Ogólnopolskim projekcie PZKosz „Młode asy parkietów” finansowanym przez MSiT.

2023-06-18

15 czerwca odbyła się wycieczka do Wisły, w której wzięły udział klasy 4A, 4B i 4U. Dzięki uczestnictwu w programie "Aktywni Błękitni" dzieci zapoznały się ze sposobem funkcjonowania zapory Wisła Czarne. Dodatkowo zwiedziły Muzeum Beskidzkie, gdzie poznały elementy kultury ludowej górali Beskidu Śląskiego.

2023-06-18

Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami ostatnie dni spędzili na wycieczce w Karkonoszach. Zwiedzili Kościół Pokoju w Świdnicy i Zamek Książ w Wałbrzychu. Drugiego dnia poznali uroki Karkonoszy, Wodospad Szklarki oraz Świątynię Wang. Trzeciego dnia w Kowarach odwiedzili park miniatur.

Zapraszam na fotorelację.
K. Smołka

2023-06-19

Dzisiaj w DK Chwałowice za swoją ciężką i wytężoną pracę nagrodzeni zostali sportowcy z naszej klasy 8K: Wojciech Brodziak, Jeremi Cieśla, Igor Ćwiękała, Nataniel Majewski, Jakub Noga, Piotr Stach i Kryspin Trzeciak.

Gratulujemy !

2023-06-20

Dziś klasa II A wzięła udział w pokazie służb mundurowych naszego miasta. Dzieci ochoczo przyjęły wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji. Lekcja bezpieczeństwa przez praktykę utrwaliła nabytą już wiedzę i mamy nadzieję zaowocuje w czasie wypoczynku

2023-06-21

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla rodziców przyszłych uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2023/2024, które odbędzie się w siedzibie szkoły dnia 21 czerwca 2023 roku o godzinie 17.00.

2023-06-21

W dniach od 6 do 14 czerwca odbyła się gra miejska „Wpław po Skarb”, której organizatorem było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały klasa 1a i 2b, zdobywając kolejno II i III miejsce.

2023-06-22
Szkolne rozgrywki piłki nożnej za nami. Pomimo upału, zmęczenia, nasze drużyny walczyły do końca.
2023-06-22

GRATULACJE !!!

Dla Melissy Paprotny uczennicy klasy 6a, która zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie polonistyczno – informatycznym  „ MOJA PASJA”.
Życzymy dalszych sukcesów.

2023-06-30
Od stycznia br. chętni uczniowie zapisani do świetlicy szkolnej brali udział w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, którego tematem przewodnim były barwy flagi olimpijskiej.