Judo

Gala Judo 2014

 

Teledysk „Be proud”

 

 

 

 

Dnia 17.12.14r. odbyła sie Gala Judo w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Podczas imprezy został zaprezentowany teledysk „Be proud” promujący działalność Polonii Rybnik. Wykonują go Szymon Bury oraz Paulina Brzózka. Zaostali także zaprezentowani najlepsi zawodnicy naszego klubu, wśród nich znaleźli się także uczniowie klasy sportowej.

 

Łukasz Wala

Jest uczniem 3-ciej klasy Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Rybniku.
1. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Luboniu k. Poznania.

Andrzejewski Bartosz

Jest uczniem 2-giej klasy Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Rybniku.
1 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Luboniu k. Poznania.
3 miejsce w Drużynowym Pucharze Polski Młodzików w Luboniu k. Poznania.

Łogożna Zuzanna

Jest uczennicą 1-giej klasy Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Rybniku.
1 miejsce w Drużynowym Pucharze Polski Młodziczek w Luboniu k. Poznania. 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Luboniu k. Poznania.

Frąckiewicz Zuzanna

Jest uczennicą 1-giej klasy Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Rybniku.
1 miejsce w Drużynowym Pucharze Polski Młodziczek w Luboniu k. Poznania.

Patryk Rasiak

Jest uczniem 1-giej klasy Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Rybniku.
3 miejsce w Drużynowym Pucharze Polski Młodzików w Luboniu k. Poznania.

 

Silesia Cup 2014 

 

 

Dnia 22-23.11 zawodnicy klasy sportowej a naszego klubu Polonia Rybnik wystartowali w VIII Międzynarodowym turnieju Silesia Cup zajmując drużynowo 1 miejsce. Indywidualnie zawodnicy klas sportowych o profilu judo zajęli:

 

1. miejsce Kuczera Wioletta 57kg

1. miejsce Andrzejewski Bartosz 55kg
1. miejsce Życzyński Konrad 66kg

1. miejsce  rąckiewicz Zuzanna 52kg

1. miejsce Łogożna Zuzanna 57kg

2. miejsce Rasiak Patryk 60kg

2. miejsce Mazur Szymon 73kg

3. miejsce Wilk Piotr 66kg

3. miejsce Nietrzpiel Szymon 55 kg

3. miejsceZając Adrian 42kg
 


Przeciwności losu powodują, że jedni się załamują, a inni łamią rekordy. Życzę dalszych sukcesów trener Ariel Kuśka !!!!

 

Międzynarodowy Turniej Judo w Bielsku

 

 

W ostatnią niedzielę w miejscowości Bielsko-Biała odbył się turniej Judo pod hasłem: „Pokonać granice”. KS Polonia Rybnik pojechał na te zawody grupą liczącą ponad 25 osób. Turniej przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15lat z podziałem na 4 kategorie wiekowe. Oprócz samych zawodów każdy zawodnik brał udział w losowaniu nagród rzeczowych co stanowiło dodatkową atrakcję dla wszystkich zawodników i zawodniczek. Jako trener jestem zadowolony z wyników swoich podopiecznych, którzy uzyskali następujące pozycje:

 

I miejsce Zuzia Frąckiewicz 

 

II miejsce Zuzia Łogożna

 

III miejsce Damian Penkala

 

III miejsce Bartosz Wójcik

 

V miejsce Olaf Panek

 

V miejsce Piotr Wilk

 

V miejsce Szymon Nietrzpiel 

 

 

 

16. Piknik Olimpijski

 

 

14 września 2014 roku po raz pierwszy w historii, Piknik Olimpijski odbył się poza Warszawą! Miejscem 16. edycji Pikniku był Park Śląski w Chorzowie (Duża Łąka). Blisko stu polskich medalistów olimpijskich oraz wiele sportowych atrakcji czekało na wszystkich uczestników Pikniku.

 

 

16. Piknik Olimpijski organizowany przez Polski Komitet Olimpijski, chce promować ideę olimpizmu, zdrowy tryb życia, a także zaprezentować szerokiej publiczności naszych wspaniałych medalistów olimpijskich, Największe gwiazdy polskiego olimpizmu, którzy od lat wzbudzają w nas emocje swoimi heroicznymi wyczynami na poszczególnych igrzyskach można było spotkać w takiej liczbie tylko na Piknikach Olimpijskich. Impreza ta oferuje jedyną w swoim rodzaju możliwość spotkania się z nimi, zdobycia autografu czy też zrobienia popularnego w ostatnim czasie "selfie".

 

 

Pokaz judo wykonany przez

Mariana Tałaja - brązowego medalisty Olimijskiego z Montrealu (1976 r.) i Adriana Wala

Wszystkie dyscypliny olimpijskie prezentowały swoje umiejętności i zachęcały widzów do udziału w zabawach i spróbowania sił z najlepszymi.  W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć uczniów klasy sportowej o profilu judo oraz większości zawodników Klubu Sportowego ,,Polonia” Rybnik, bo aż 90 osób pojechało z nami. Klub ,,Polonia” Rybnik został zaproszony na tak wielkie wydarzenie i prezentował swoje umiejętności przez półtora godziny. Oczywiście największe brawa zebrali najmłodsi w pokazach akrobatycznych i pokazach judo. Dla odważnych, którzy brali  udział w licznych zabawach czekały poza emocjami ciekawe nagrody. Na koniec pokaz judo dla szerokiej publiczności wykonali byli absolwenci Gimnazjum Sportowego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Rybniku

 

 

Julia Kowalczyk

Brązowa medalistka Mistrzostw Europy, medalistka Pucharów Europy, Mistrzyni Polski

 

Adrian Wala 

Mistrz Polski, medalista Pucharów Europy i reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy i Świata

 

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA JUDO w Wolbromiu

 

 

W sobotę - 13.09.2014r. uczniowie klas sportowych - zawodnicy klubu sportowego "POLONIA" Rybnik wzięli udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju judo w Wolbromiu. Na turniej pojechaliśmy w pietnastoosobowym składzie z czego osiem osób to uczniowie klas sportowych.

 

Po pasjonujących pojedynkach na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal stanęła         Zuzanna Łagożna. Bardzo dobrze spisał się Bartosz Wójcik, który z Wolbromia wrócił ze srebrnym medalem. Wioletta Kuczera stoczyła mocne walki ostatecznie sięgając po brązowy medal

a na VII miejscu uplasował się Bartosz Andrzejewski i Piotr Wilk.

 

W tegorocznym turnieju udział wzięli zawodnicy z Ukrainy, Węgier, Czech, Rumunii, Słowacji.                   W rywalizacji, która stała na bardzo wysokim poziomie Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie.             Jest to duży sukces uczniów klas sportowych judo. Życzę dalszych sukcesów Ariel Kuśka - trener

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej