Lekkoatletyka

DAWID KLEKOCIŃSKI

MISTRZEM POLSKI

Dawid Klekociński jest uczniem III klasy sportowej o profilu lekkoatletyka Gimnazjum sportowego nr 1 w Rybniku, jak również zawodnikiem klubu RMKS Rybnik. Podczas Mistrzostw Polski Młodzików , które odbyły się 27-28 września 2014 r w Zielonej Górze wywalczył złoty medal w rzucie młotem deklasując swoich przeciwników wynikiem 49,49m i tym samym został Mistrzem Polski w swojej konkurencji.

Drugą uczennicą naszej szkoły, która spełniła kryteria uczestniczenia na Mistrzostwach Polski Młodzików jest uczennica klasy II lekkoatletycznej Katarzyna Szczyrba, która zakwalifikowała się do finału rzutu młotem i zajęła VI m co jest bardzo dobrym wynikiem i rokuje na przyszły sezon ponieważ Kasia jeszcze przez rok będzie w kategorii młodzika.

OTWARCIE STADIONU LEKKOATLETYCZNEGO

 

12 września został oficjalnie otwarty bardzo długo oczekiwany zmodernizowany stadion lekkoatletyczny. Dla uczniów naszej szkoły jest to niezmiernie ważne wydarzenie ponieważ klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym, które funkcjonują w szkole większość zajęć sportowych mają właśnie na stadionie przy ul. Gliwickiej.
Przy okazji oficjalnego otwarcia stadionu odbyły się zawody lekkoatletyczne o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika , gdzie nasi uczniowie z klas sportowych mogli zaprezentować swoje umiejętności, większość miejsc medalowych przypadło właśnie naszym uczniom a sztafeta Prezydencka została wygrana przez naszą młodzież w znakomitym stylu.

Skład sztafety: 4x 200 m
Parzych Weronika
Forajter Patryk
Symura Natalia
Mazur Mateusz

Oficjalne otwarcie nastąpiło z udziałem prezydenta Rybnika Adama Fudalego oraz znanych polskich sportowców: Roberta Korzeniowskiego, Artura Partyki i Tomasza Sikory.
Przebudowa stadionu lekkoatletycznego (sąsiadującego ze stadionem miejskim, przy ul. Gliwickiej) rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. W wyniku trwającej blisko rok inwestycji powstał nowoczesny obiekt służący lekkoatletycznym klubom z Rybnika oraz wszystkim mieszkańcom zainteresowanym rekreacyjnym uprawianiem lekkoatletyki, zwanej „królową sportu”.

 

LEKKOATLETYKA W GIMNAZJUM NR 1

 

 

 

W roku szkolnym 20012/20013 w naszej szkole powstał nowy oddział sportowy o profilu lekkoatletycznym dla chłopców i dziewcząt pod patronatem klubu sportowego RMKS Rybnik. Grupa rozpoczęła swoją sportową przygodę z lekkoatletyką od obozu sportowego, który odbył się w sierpniu w Zgorzelcu, jedną z atrakcji tego wyjazdu był trening z medalistą olimpijskim w rzucie młotem Szymonem Ziółkowskim.

Grupa liczy sobie 17 osóbW roku szkolnym 20012/20013 w naszej szkole powstał nowy oddział sportowy o profilu lekkoatletycznym dla chłopców i dziewcząt pod patronatem klubu sportowego RMKS Rybnik. Grupa rozpoczęła swoją sportową przygodę z lekkoatletyką od obozu sportowego, który odbył się w sierpniu w Zgorzelcu o zbliżonych umiejętnościach sportowych, uczniowie doskonalą i rozwijają swoje uzdolnienia w biegach , skokach oraz rzutach.

 

 

 

Uczniowie tej klasy są objęci szkoleniem sportowym w wymiarze 10 godzin tygodniowo zajęć sportowych, część z nich odbywa się na obiektach sportowych Mosir-u przy ul Gliwickiej. Grupa zapowiada się bardzo obiecująco, uczniowie rozpoczęli rok szkolny startując w zawodach gdzie pokazali się z bardzo dobrej strony i odnieśli swoje pierwsze sukcesy.

 

 

Klasa I B rocznik 1999

DAWID KLEKOCIŃSKI MISTRZ MAKROREGIONU

 

Dawid Klekociński jest uczniem klasy lekkoatletycznej II b w Gimnazjum sportowym nr1 w Rybniku i systematycznie trenuje już od trzech lat rzut młotem co pozwoliło mu odnieść sukces na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Śląska 14 września w Opolu, gdzie pokonał wszystkich rywali z wynikiem 40,98 m zdobył I miejsce. Dawid będzie 29 września 2013 reprezentował nasze miasto na Mistrzostwach Polski Młodzików , które odbędą się w Radomiu.

 

 

HALOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA

 

Mateusz Mazur uczeń kl. III b na halowych Mistrzostwach Śląska zdobył brązowy medal w biegu na 60 m.

 

Uczniowie klas sportowych reprezentują barwy szkoły gdzie co roku wygrywają zawody szklone, rejonowe co im umożliwia udział w zawodach wojewódzkich zarówno w sztafetowych biegach przełajowych jak również w drużynowych zawodach lekkoatletycznych .

 

Uczennice naszego gimnazjum zajęły VII miejsce w drużynowych zawodach lekkoatletycznych dziewcząt w Częstochowie

Dnia 23.05.2014 odbyły się w Częstochowie drużynowe zawody lekkoatletyczne szkół gimnazjalnych, gdzie reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła wysokie VII m na 16 startujących drużyn. Tym bardziej cieszymy się z tego wyniku gdyż drużyna składała się w dużej mierze z uczennic I i II klasy sportowej o profilu LA co rokuje bardzo dobrze na przyszłość.

 

 

Uczniowie naszej szkoły są jednocześnie zawodnikami klubu sportowego RMKS Rybnik i odnoszą swoje indywidualne sukcesu.

Mateusz Mazur i Dawid Klekociński za swoje dotychczasowe osiągnięcia sportowe zostali w sezonie 2014 powołani do kadry śląska i uczestniczyli w obozie sportowym organizowanym przez Śląski Związek lekkoatletyki.

 

 

Zawodnicy i uczniowie naszej szkoły startują w wielu zawodach i odnoszą sukcesy.

Finaliści i medaliści wielu imprez sportowych.

 

Mateusz Mazur – 100 m

Weronika Parzych – 100 m

Simona Sobik – rzut oszczepem

Zuzanna Cieślok – rzut dyskiem

Dawid Klekociński – rzut młotem

 

Obecnie w Gimnazjum sportowym nr 1 są prowadzone trzy klasy sportowe o profilu lekkoatletyka chłopców i dziewcząt , uczniowie tych klas uczestniczą w wielu zawodach sportowych zarówno szkolnych jak i klubowych, jak również biorą udział w wielu zgrupowaniach sportowych w okresie zimowym jak i letnim gdzie podnoszą swoje umiejętności sportowe jak również integrują się z grupą.

Ostatni obóz sportowy odbył się od 08 do 18 sierpnia 2014 w Ustce.

 

 

 

Obóz lekkoatletyczny Ustka 2014 r.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej