Finał V edycji Rejonowego Konkursu „SUDOKU” dla gimnazjalistów - pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika

2015-06-01

29 maja 2015 roku, w Gimnazjum Sportowym nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się finał V Rejonowego Konkursu „SUDOKU” dla gimnazjalistów.

Celem rywalizacji było przede wszystkim zachęcenie uczniów do rozwiązywania zadań, zainteresowanie przedmiotem oraz popularyzowanie matematyki. Uczestnictwo w tego rodzaju współzawodnictwie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz wykazania się pomysłowością przy rozwiązywaniu zadań. Uczniowie rozwijają logiczne myślenie. Gimnazjaliści biorąc udział w konkursie prezentują swoje umiejętności oraz podejmują dodatkowe działania na rzecz własnego rozwoju.
W V edycji konkursu brało udział 176 uczniów. Swoje rozwiązania nadsyłali oni z 7 miast naszego województwa reprezentując aż 16 gimnazjów.
Zadania konkursowe były rozwiązywane od listopada do kwietnia. W maju do finału zakwalifikowało się 25 uczestników, których gościliśmy w naszej szkole. Po godzinnym zmaganiu z diagramami SUDOKU najlepszą z finalistów okazała się Natalia Uszok – uczennica klasy 3 Gimnazjum nr 3 Rybniku. Zdobyła ona tytuł laureatki.
Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom i jeden z drobnych upominków ufundowanch przez Urząd Miasta Rybnika, Radę Dzielnicy Śródmieście w Rybniku oraz Dyrektora Gimnazjum nr 1 (organizatora konkursu).
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w rozwiązywaniu łamigłówki matematycznej SUDOKU.
Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

mgr Teresa Gomola i mgr Małgorzata Pomykalska