PROJEKT Z ZUS NA LEKCJACH WOS

2019-03-04

1. 7 lutego 2019 r. w Naszej szkole odbyły się lekcje z pracownikiem ZUS w Rybniku dotyczące ubezpieczeń społecznych. Zajęcia były przeznaczone dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich klas gimnazjum. Na spotkaniu omówiono również zagadnienia potrzebne do wykonania zadania projektowego.
  2. Klasy uczestniczą również w zadaniu projektowym, które polega na przygotowaniu przez uczniów materiału, wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?
  3. Czas realizacji projektu – do połowy kwietnia – etap szkolny.
  4. W projekcie pracujemy indywidualnie lub w grupie.
  5. Informacje w sprawie projektu udziela oraz prace projektowe przyjmuje  mgr Bożena Tokarz.
  1. Formy wykonania pracy:

1) film: do 5 min (w formacie avi, mp4),

2) plakat: format A2, karton (minimum 150 g/m2),

3) komiks: 3–6 scenek (1 scenka: format A5, karton, minimum 150 g/m2).

W razie problemów merytorycznych opiekun może zwrócić się o pomoc do pracownika  właściwej miejscowej jednostki ZUS (aktualna lista kontaktów: www.zus.pl/edukacja/ kontakt).