Nasi uczniowie w Parlamencie Europejskim

2019-03-24

W dniach od 18 – 22 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły: Natalia Rojek i Michał Szweda uczestniczyli w wycieczce do Belgii w ramach nagrody za wygrany konkurs.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA UMOŻLIWIENIE UCZNIOM UDZIAŁU W WYCIECZCE DLA CAŁEGO BIURA POSELSKIEGO EUROPOSŁA BOLESŁAWA PIECHY.

Wycieczka była nagrodą za zwycięstwo w konkursie szkolnym „Polska – 100 lat niepodległości” zorganizowanym w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fundatorem nagród był europoseł Bolesław Piecha.

Uczniowie poznali historię oraz zasady funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej. Zwiedzili: Muzeum Historii Europy, siedzibę Parlamentu Europejskiego w Brukseli, Parlamentarium. Spotkali się z europosłem Bolesławem Piechą.

Ponadto młodzież zwiedziła: Brukselę, Gandawę oraz Brugię, której zabytkowe centrum wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Uczniowie poznali też kuchnię belgijską. Zauroczyli się belgijskimi goframi, frytkami i czekoladą.

Wycieczka jest dowodem na to, że należy uczestniczyć i wygrywać konkursy!!!