2015-05-15

ZDOBYLIŚMY WYRÓŻNIENIE W X MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE POEZJI, PROZY I PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ!
(żałujemy jednak, że nie więcej bo zasługiwaliśmy!)

Wiktoria Niedziela (1a) i Filip Knapczyk (2f) występując w duecie, zdobyli wyróznienie w
X Międzypowiatowym Konkursie Poezji, Prozy i Piosenki Obcojęcycznej, organizowanym przez Gimnazjum nr 10 im. Jana Pawła II w Rybniku.
Uczniowie naszego Gimnazjum wykonali utwór 'I see Fire' pochodzący z soundtrack'a do filmu Hobbit. Niezwykła podróż. Utwór wykonuje Ed Sheeran, chociaż my nie widzimy większej różnicy pomiędzy oryginałem a interpretacją.
Jeśli chcecie zobaczyć fantastyczny występ naszych uczniów zapraszamy tutaj:
Wiktoria Niedziela/Filip Knapczyk - I see Fire.

Następnie na scenę wyszła uczennica klasy 3g, Wiktoria Franiczek. Bez strachu i żadnych oznak stresu po mistrzowsku wykonała utwór zespołu Nightwish 'Elan'. Za swój 'wykon' zebrała gromkie brawa od zebranej w Harcówce publiczności. Występ Wiktorii znajdziecie tutaj:
Wiktoria Franiczek - Elan.

Trzeci w kolejności na scenę wyszli Weronika Ciućka oraz Samuel Szulik, uczniowie klasy 2d. Trudno słowami opisać ich niesamowity 'performance' dlatego link znajdziecie pod tekstem. Na niezwykłość ich występu złożyło się kilka rzeczy - po pierwsze Weronika wykonała piosenkę swojego autorstwa, po drugie oprawa muzyczna w wykonaniu Samuela, który jednocześnie grał na gitarze i beatował, była bezprecedensowa. Dlatego też, jesteśmy szczerze zdziwieni brakiem przynajmniej wyróżnenia dla naszych reprezentatów.
Weronika Ciućka/ Samuel Szulik - utwór autorski.

Ale czeka nas jeszcze wiele występów i konkursów, podczas których, możemy Wam, nasi czytelnicy, uchylić już rąbka tajemnicy, nasi uczniowie planują wystąpić jako zespół. Mają jednak problem z nazwą, może coś zasugerujecie?!