Sukces naszych chłopaków w Konkursie Interdyscyplinarnym w ZSO im. Karola Miarki w Żorach.

2015-11-20

Uczniowie klasy III e, Dominik Budzki, Konrad Szaraniec oraz Krzysztof Oczadły zajęli III miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Wieloprzedmiotowym, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki w Żorach. Konkurs sprawdzał wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz znajomość języka niemieckiego i angielskiego.

20 listopada 2015r. w Żorach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wieloprzedmiotowy (z języka niemieckiego, angielskiego, edukacji dla bezpieczeństwa). W Konkursie udział wzięła drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 1 w składzie:

• Dominik Budzki (3e)
  • Konrad Szaraniec (3e)
  • Krzysztof Oczadły (3e)

Konkurs obejmował dwie konkurencje odbywające się w przeciągu jednego dnia, sprawdzające sprawność posługiwania się językiem niemieckim, angielskim oraz wiedzy z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa (pierwszej pomocy). W roku 2015 tematem wiodącym konkursu było: zdrowie, wypadki, części ciała, czynności ratownicze, pierwsza pomoc i słownictwo z tym związane.

Nasi reprezentanci zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności ratowniczych - zdobyli komplet punktów. Ich zadaniem było zaprezentować pozycję boczną ustaloną ofiary wypadku oraz sprawdzić drożność dróg oddechowych. Równie dobrze wykonali zadania z języków obcych. W jednej z konkurencji musieli podpisać jak najwięcej części ciała w języku niemieckim i przy tym zadaniu musieli również zaprezentować swoje umiejętności artystyczne;-) jak widać na zdjęciach.

W konkursie ostatecznie zajęliśmy III miejsce, zdobywająć 83 punkty, przegrywając dwoma punktami z dwoma drużynami, które zajęły ex equo I miejsce. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Ostatecznie zwycięstwo przypadło reprezentacji gospodarzy (zdobyli 0,5 punkta przewagi na drużyną z Jankowic). Nagrodami dla zwycięzców były tablety, dlatego warto było walczyć o zwycięstwo i jednocześnie o wiele bardziej dotkliwa była porażka ;-(

Chłopcy nie potrafią sobie darować, że nie odpowiedzieli na jedno z pytań konkursowych. Może im pomożecie?

Oto ono: Co może być cienkie lub grube? To co? Trudne czy łatwe ;-)

Trzecioklasistów zapraszam do udziału w przyszłym roku!

Muszę dodać od siebie, że chłopcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, niewiarygodny optymizm i entuzjazm oraz, że prezentowali się zdecydowanie najlepiej=) Możemy być z nich dumni!

Justyna Kuśmierek