XI Konkurs Informatyczny Bóbr – rok szkolny 2016/2017

2016-11-08

8 listopada 2016r., 22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XI Konkursie Informatycznym Bóbr w kategorii Junior (dla uczniów gimnazjów).

Jest to konkurs międzynarodowy z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowany w 2004 r. na Litwie. Przeprowadza się go raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajów.

W Polsce organizatorami Konkursu Bóbr, zwanego dalej Konkursem, są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma Learnetic z Gdańska. Nad jego przebiegiem czuwa Komitet Organizacyjny Konkursu Bóbr, zwany dalej Komitetem Organizacyjnym, powołany przez organizatorów.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Przez godzinę w sali informatycznej panowała niemal idealna cisza - wszyscy uczniowie w niemym skupieniu rozwiązywali test konkursowy i słychać było tylko klikanie myszy:). Niestety, na oficjalne wyniki konkursu trzeba będzie czekać aż dwa miesiące. Oczekujemy więc z niecierpliwością, życząc wszystkim uczestnikom, aby nie była to ich ostatnia przygoda z algorytmicznym myśleniem.

naucz. inf. - A.Alama