Z wizytą u piłkarzy z Chorzowa!

2016-11-16

W dniu 9 listopada 2016r. mieliśmy możliwość spotakać się z zawodnikami i trenerem śląskiego klubu piłki nożnej - Ruchu Chorzów!

We wtorek 9 listopada klasa 2E pojechała do Chorzowa, zobaczyć stadion oraz trening jednego z polskich klubów piłkarskich, a mianowicie Ruchu Chorzów.

 

Ruch Chorzów to polski klub sportowy założony 20 kwietnia 1920 r. w Bismarkhucie (niem. Bismarckhütte, od 1 stycznia 1923 r. Hajduki Wielkie; dziś Chorzów Batory, dzielnica Chorzowa) jako jednosekcyjny klub piłkarski. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce. 14-krotny mistrz Polski, 3-krotny zdobywca Pucharu Polski oraz jeden z dwóch polskich ćwierćfinalistów Pucharu UEFA w historii (edycja 1973/74). Zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski  w piłce nożnej. Obecnie gra w ekstraklasie (76 sezonów w historii). W tabeli wszechczasów tych rozgrywek prowadził do połowy lat 90., aktualnie plasuje się na 3 miejscu. Do sezonu 1986/87 był jedynym klubem, jaki uczestniczył we wszystkich sezonach polskiej ekstraklasy.

 

Ruch Chorzów jest pierwszym historycznym mistrzem Górnego Śląska w oficjalnych rozgrywkach PZPN. Jako pierwszy klub piłkarski reprezentował region górnośląski na szczeblu klubowych mistrzostw Polski. Jako pierwszy górnośląski klub zdobył też Mistrzostwo Polski  oraz Puchar Polski. Ruch pozostaje zarazem ostatnim klubem z Górnego Śląska jaki zdobył tytuł mistrza Polski i Puchar Polski.

 

Podczas pobytu na stadionie mieli okazję poznać historię klubu i dowiedzieć się więcej o jego zawodnikach. Podsumowaniem całego wyjazdu było spotkanie z piłkarzami, a nawet trenerem! Oczywiście nie obyło się bez licznych zdjęć i autografów!

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej