Pasowanie na uczniów

2014-09-30

30 września pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami naszego Gimnazjum. Po uroczystej przysiędze wszystkich uczniów pani Dyrektor oficjalnie pasowała przedstawiciela każdej z klas dotykając jego ramienia orężem wiedzy – pokaźnych rozmiarów ołówkiem. Później starsi koledzy z pasją wyżywali się na neofitach poddając ich różnego rodzaju wyrafinowanym próbom.

Intelekt nowoprzyjętych sprawdzano między innymi pytając ich o ilość pokoi nauczycielskich czy sal językowych w szkole. Wybitnej wiedzy historycznej wymagało natomiast pytanie o datę bitwy pod Grunwaldem. Pojawiło się również wymagające niesamowitych zdolności w dziedzinie nauk ścisłych zadanie dotyczące ilości łap na które spadnie kot z wysokości 6 metrów przy prędkości spadania równej 2 m/s. W następnej konkurencji przewodniczący klas musieli z godnością wypić to, co nawarzyli im inni, a następnie przeciskać się przez szarfy niczym przez gąszcz szkolnych procedur. Niektórzy z zastępców okazali się wytrawnymi zielarzami rozpoznając smaki serwowanych im specyfików. Mniej wprawni zadowolili się niechlubnym tytułem „niezłego ziółka”. Każdy ze skarbników został wyposażony w specjalną łapkę, którą musiał skrzętnie pozbierać porozrzucane zapałki. Siły przebicia poszczególnych klas dowodzili chłopcy nadmuchujący baloniki aż do ich efektownego pęknięcia. Umiejętność pracy zespołowej sprawdzała natomiast konkurencja polegająca na układaniu jak największej ilości nowych wyrazów z liter słowa „gimnazjalista”. Najwięcej punktów w całej rywalizacji zdobyła klasa Ic. Uczęszczający do niej uczniowie otrzymali w nagrodę słodki „róg obfitości”. Zwycięzcom oraz wszystkim nowo pasowanym uczniom SERDECZNIE GRATULUJEMY jednocześnie życząc owocnego pobytu w murach naszego Gimnazjum!

Julia Kochnowska kl IIc

(op. p. Aleksandra Stężała)