Grudniowa Godzina Kodowania w Gimnazjum nr 1

2016-12-30

W grudniu bieżącego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych spędzili nie jedną, ale nawet parę godzin na kodowaniu w ramach innowacji pedagogicznej „Informatyka z duszkami – progGRAmowanie w Scratchu”.

Stawiając swoje „Pierwsze kroki w Scratchu” - bo tak właśnie brzmiał temat trzecich z kolei zajęć - nasi uczniowie stworzyli przepiękne animowane kartki świąteczne i pejzaże zimowe, które mogli pokazać czy przesłać swoim najbliższym. Niektórzy tworzyli już swoje pierwsze gry pod hasłem „Kot goni mysz” (albo rekin rybkę czy duch nietoperzaJ). Oczywiście kodowaliśmy również na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z naszymi edukatorami programu Mistrzowie Kodowania p. Agnieszką Alamą i p. Małgorzatą Pomykalską. Niektóre z prac można obejrzeć w galerii.