Święto liczby Pi

2017-03-20

14 marca w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy święto liczby Pi

Z tej okazji został ogłoszony konkurs, w którym uczestniczyło wielu uczniów. Przygotowali kolorowe plakaty, zabawne wiersze na cześć ludolfiny i girlandy kolorowych balonów. W szkole zrobiło się świątecznie, barwnie i wesoło. Posypały się piątki i szóstki z matematyki.

Grupa młodzieży wraz z opiekunami wzięła udział  w XI Festiwalu Nauk Ścisłych i Przyrodniczych zorganizowanym na terenie Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Obok przygotowanych wykładów, warsztatów i pokazów tradycyjnie odważni i chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w minikonkursach i konkursach. Dzień był pełen wrażeń i emocji. Może wśród naszej szkolnej gawiedzi rośnie młody Einstein? Pozostaje nam mieć nadzieję, że matematyka to nie taki diabeł straszny jak go malują. I oczywiście – w dniu swego święta NIECH ŻYJE LICZBA PI!

Ksymena Smołka