Matematyka bez granic 2017

2017-05-19

19 maja odbył się Finał Międzynarodowego Konkursu Matematyka Bez Granic

Regionalny Finał Międzynarodowego konkursu "Matematyka bez granic"

19 maja gościliśmy laureatów Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez granic" organizowanego w Polsce przez Uniwersytet Zielonogórski pod patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Rybnika.

W uroczystym rozdaniu nagród i dyplomów przedstawicielom najlepszych w regionie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyli: dyrektor biura Senatora Wojciecha Piechy - pani Anna Skowronek, przedstawiciel Urzędu Miasta Wydziału Edukacji - pan Zenon Adamski, pani Izabela Faksa – przedstawiciel ZNP – poprzedni wieloletni koordynator regionalny konkursu a także pani dr Joanna Malara – wykładowca akademicki Politechniki Śląskiej. Zaproszeni goście brali udział w losowaniu nagród pocieszenia. Uroczystość prowadziły  nauczycielki naszej szkoły: Przewodnicząca Regionalnego Komitetu Organizacyjnego - pani Małgorzata Pomykalska oraz pani Justyna Westfal i pani Teresa Gomola.
W części artystycznej wystąpili nasi uczniowie: Hanna Gęgotek i Anna Reclik prezentujące taniec nowoczesny, Edyta Skupińska śpiewająca utwór w języku angielskim, Nikola Mazgaj wykonująca taniec z pałką oraz Maciej Komaniecki grający utwór na keyboardzie.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła klasa I FL z I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku, w kategorii gimnazjów - klasa 3a z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku, a w kategorii szkół podstawowych - klasa VIa ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Bohaterskich Harcerzy Rybnika - Chwałowic. Nagrody główne – całodniowy pobyt na kąpielisku RUDA w Rybniku ufundował MOSiR. Pozostałe klasy miały szanse na wylosowanie nagród pocieszenia – smyczy, długopisów, ołówków i słodyczy, które ufundował m.in. senator Wojciech Piecha, Miasto Rybnik oraz prywatni darczyńcy. Dziękujemy organizatorom oraz nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!