Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

„Deutsch is easy, English macht Spaß!”

2017-06-12

9 czerwca 2017 r. po raz trzeci w szkole odbył się finał powiatowego konkursu angielsko-niemieckiego „Deutsch is easy, English macht Spaß!”, którego organizatorem jest nasze gimnazjum.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III gimnazjum i przebiega w dwóch etapach.

Etap I polegał na napisaniu w szkole macierzystej testu wyboru z języka angielskiego i języka niemieckiego. Do tego etapu mogli przystąpić wszyscy chętni uczniowie ze zgłoszonych szkół.

W II etapie rywalizowali ze sobą przedstawiciele szkół wyłonieni drogą eliminacji. W tym roku drużynę finalistów stanowiły 22 osoby z 7 różnych szkół w powiecie rybnickim. Prócz testu gramatyczno-leksykalnego z języka angielskiego i języka niemieckiego, uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat tradycyjnej kuchni angielskiego i niemieckiego obszaru językowego.

Laureaci konkursu :

I miejsce: Adrian Sitko z Gimnazjum nr 2 w Rybniku

II miejsce: Julia Kaiser z Gimnazjum nr 1 w Rybniku

II miejsce : Zofia Hanzel z Gimnazjum Sióstr Urszulanek

III miejsce: Olaf Wysocki z Gimnazjum Sióstr Urszulanek

Zwycięzcom gratulujemy ogromnego sukcesu a wszystkich chętnych do zmierzenia się z językiem angielskim i niemieckim zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.