Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. Adama Mickiewicza w Rybniku

,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I

2017-09-27

Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę się starał swym zachowaniem,

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

27 września 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 9 w Rybniku.
Nie było łatwo.

Rodzice, Pani Dyrektor i zaproszeni goście z uwagą przyglądali się próbom, jakie mieli przejść kandydaci na uczniów. Były kalambury, zadania sprawnościowe i rozpoznawanie smaków.

Potem nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie każdego kandydata na ucznia dokonane przez panią Dyrektor. Na koniec każdy otrzymał róg obfitości.

Tego dnia się nie zapomina! Oj, nie!

Życzymy Wam, Pierwszoklasiści, ścian kolorowych i ławek zdrowych.

Wiele hałasu, tylko z radości.

Długopisy, wszystkie pióra, niechaj piszą mądrze,

ładnie i niech skrzypią tak jak żuraw,

kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

Promień słońca niech ukradkiem wejdzie w każdy szkolny zeszyt,

bo kto taką ma zakładkę, tego każda lekcja cieszy.

Anna Hajdas-Burek