Mali MISTRZOWIE KODOWANIA

2017-10-22

Mamy 10 nowych, interaktywnych przyjaciół - nazywają się OZOBOTY!

W ramach Tygodnia Kodowania (CodeWeek 2017) w piątek 20 października uczniowie klasy Ia wzięli udział w zajęciach z OZOBOTAMI. Roboty zabrały dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów umieszczonych na kartkach papieru dzieci programowały zadania, wykonywane z kolei przez ozoboty.

OZOBOT- mały, ale bardzo inteligentny. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii "Best Robot" na międzynarodowych targach w USA: "Consumer Electronics Show" w 2015 r. oraz "International Toy Fair" w 2014 r.

Nasza szkoła posiada 10 takich robotów.

Anna Hajdas-Burek