Stwórzmy razem Modę na Czytanie- wybierzmy najlepszego lektora, w każdej klasie

2017-10-30

„Naród, który mało czyta - mało wie. Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje - w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych.”

Nasi uczniowie czytają coraz mniej. Pomóżmy im przypomnieć sobie że czytanie nie musi być nudne i kojarzyć się z przymusem.

Zacznijmy czytać razem. Na lekcji wychowawczej. Głośno. Fragmentami lub z podziałem na role. Niech uczniowie sami wybiorą książki. Z własnej biblioteczki, z naszych szkolnych wyborów książek lub po prostu ze szkolnej biblioteki.

Niech Ci, którzy zechcą przyjąć rolę lektorów, dostaną punkty dodatnie. Wybierzmy tych, których najprzyjemniej słuchać.

Może dadzą się namówić na udział w konkursie na Najlepszego Lektora w drugim półroczu?

W BIBLIOTECE CZEKAJĄ NIE TYLKO PODRĘCZNIKI I LEKTURY. Liczę na przychylność wychowawców i dobre chęci uczniów.