MARSZE NA ORIENTACJĘ

2017-10-23

21 października grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Jesiennych Marszach na Orientację "Listeczek".

Najmłodsi zawodnicy, Antek i Bartosz z klasy 7 d, część trasy - w ramach szkolenia - przeszli z instruktorem, a potem musieli sami radzić sobie w lesie, posługując się mapą i kompasem, z czym bardzo dobrze sobie poradzili. Pozostałe zespoły uczniów z klas II c i III d brały udział w zawodach w kategorii Młodzików. Nie było łatwo, ale wszystkie drużyny ukończyły trasę.

Aby w pełni wykorzystać sobotnią wycieczkę, udaliśmy się całą grupą w pobliże Pomnika Przyrody w Ochojcu - lipy drobnolistnej znajdującej się przy ulicy Milenijnej. To nietypowe drzewo ma dwa konary o obwodach 490 cm i 315 cm, a obwód pnia wynosi aż 645 cm! Pobyt w pobliżu Pomnika Przyrody to pierwsze punkty do odznaki Turysta Przyrodnik, a wizyta w samym Ochojcu to jeden z warunków otrzymania odznaki Turysta Ziemi Rybnickiej.

Przekonaliśmy się też, że rybnickie lasy w jesiennych kolorach są tak samo piękne jak te Beskidach.