Dzień Bezpiecznego Internetu w SP 9

2018-02-27

27 lutego 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU w SIECI.

Uczniowie klasy 2g gimnazjalnej w ramach projektu edukacyjnego zaplanowali obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w SP 9 w Rybniku. Dla całej społeczności szkolnej przygotowali wcześniej ankiety na temat bezpiecznego i racjonalnego korzystania z Internetu – dla rodziców w tradycyjnej formie papierowej (wypełniło je ponad 100 rodziców podczas spotkań z wychowawcami), a dla uczniów i nauczycieli ankiety online. Gimnazjaliści we wtorek 27 lutego 2018 r. przeprowadzili we wszystkich klasach krótkie pogadanki na temat kultury szacunku w sieci, korzystając z materiałów edukacyjnych umieszczonych na stronie DBI. Część uczniów układała krzyżówki związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, z kolei na lekcjach informatyki uczniowie tworzyli grafikę, prezentacje multimedialne lub animacje w środowisku Scratch związane z tegorocznym hasłem DBI, czyli kulturą szacunku w Sieci. Pierwszaki oglądały bajki z serii „Owce w sieci”, odpowiadały na pytania dotyczące bezpiecznego poruszania się po sieci i kolorowały kolorowanki związane z tematem zajęć. Otrzymały również dyplomy za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

A.Alama