2018-06-04

4 czerwca w naszej szkole obchodzilismy Dzień Dziecka. Nie brakowało atrakcji.

Uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Przeprowadzili oni dla dzieci warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Maluchy poznały też czynności charakterystyczne dla strażaka i zwiedziły wnętrze wozu strażackiego. Dużo radości sprawiło im używanie prawdziwej strażackiej sikawki. Później pierwszoklasiści wykonali prace plastyczne na temat pracy strażaków. Uczestniczyli wreszcie w zajęciach sportowych „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Uczniowie klas siódmych zobaczyli prezentację „Rybnik moje miasto” oraz uczestniczyli w zajęciach z regionalizmu. Później udali się na stadion, by za pomocą ćwiczeń fizycznych zadbać o zdrowie swojego ciała.

Uczniowie klas drugich gimnazjum oglądali filmy o integracji. Uczestniczyli też w pogadance dotyczącej profilaktyki uzależnień oraz wysłuchali prelekcji na temat „Twój przyjaciel mózg”. Zobaczyli ponadto prezentację w języku angielskim „(Pirates of) the Caribbean”. Na kolejnych wykładach dowiedzieli się co to jest niedosłuch oraz na czym polega integracja. Harcerki z drużyny wodniaków przeszkoliły ich w dziedzinie pierwszej pomocy przedmedycznej. Brali w końcu udział w warsztatach plastycznych „Zobacz we mnie człowieka”.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum oglądali film „Super Size Me” na temat śmieciowego jedzenia oraz spotkali się z panią dietetyk, która opowiedziała im o zaburzeniach odżywiania. Ponadto trzecioklasiści wysłuchali wykładu „Twój plan na zdrowie”. Na zakończenie, w ramach warsztatów plastycznych, stworzyli piramidy odżywiania.

Dzień Dziecka uważamy za udany, ponieważ jego organizatorom udało się połączyć zabawę z nauką – przyjemne z pożytecznym. Serdecznie im za to dziękujemy!