Szkolny Kodeks 2.0

2015-02-16

Koordynator projektu Szkoła z klasą 2.0 i mgr Oliver Zimończyk dziękują wszystkim,którzy reprezentowali swoje klasy podczas szkolnej debaty 29 stycznia. Wasze zaangażowanie w przygotowanie argumentów,umożliwiło sprawny przebieg dyskusji i dało możliwość zaprezentowania stanowiska każdemu,kto chciał zabrać głos. Na szczególną uwagę zasługiwały wystąpienia: Jakuba Kołodzieja,Karola Zonia,Agaty Swobody i Klaudii Karwot. Po dwugodzinnej dyskusji i przegłosowaniu Waszych propozycji,udało nam się stworzyć roboczą wersję Szkolnego Kodeksu 2.0.Teraz pora oddać go w ręce Rady Pedagogicznej,która po wprowadzeniu ewentualnych poprawek przegłosuje jego ostateczną wersję.

Efekt naszej wspólnej pracy znajdziecie poniżej:

1. Oszczędzajmy pieniądze: korzystajmy z elektronicznej wersji podręcznika.
  2. Pozwólmy uczniom korzystać z komórek na lekcji. Jednak tylko na polecenie nauczyciela.
  3. Stwórzmy system szybkiego reagowania: Rozmawiajmy z nauczycielami przez komunikatory i specjalną skrzynkę mailową.
  4. Korzystajmy tylko z legalnych stron. Szukajmy plików udostępnionych za zgodą autora.
  5. Zawsze podawajmy wykaz wykorzystanych źródeł.
  6. Nie bądźmy bezkrytyczni: sprawdzajmy informacje z sieci w innych źródłach.
  7. Zgłaszajmy nadużycia administratorom stron, nauczycielom lub policji.
  8. Dbajmy o bezpieczeństwo: instalujmy antywirusy, zmieniajmy swoje hasła, chrońmy zawartość komputera
  9. Zwracajmy uwagę na informacje o sobie publikowane w sieci. Mogą zostać użyte przeciwko nam.
  10.  Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania w stosunku  do osób poznanych w sieci.
  11. Zadbajmy o dostępność Internetu w każdej sali
  12. Współpracujmy z nauczycielami: podsuwajmy im nowe rozwiązania, zamieniajmy się rolami, uczmy się od siebie nawzajem.
  13. Zaproponujmy nauczycielom naszą pomoc w poznawaniu nowych technologii.