2018-10-14

12 października cała społeczność szkoły świętowała (przypadający 14 X, czyli w tym roku w niedzielę) Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na którą zaproszono także emerytowanych pracowników naszej szkoły.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu pani Dyrektor złożyła nauczycielom życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz wręczyła najbardziej wyróżniającym się pracownikom dydaktycznym i adminstracyjno-gospodarczym Nagrody Dyrektora. Wymienione też zostały nazwiska osób, które wkrótce otrzymają Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie edukacji, nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty i Medale Komisji Edukacji Narodowej. W przygotowanej przez uczniów części artystycznej publiczność mogła się dowiedzieć jak odróżnić ucznia od nauczyciela (a jest to wiedza strategiczna, gdyż pomyłka grozi śmiercią). Zebrani zobaczyli też oryginalny pokaz mody nauczycielskiej. Kreacje zawierały elementy charakterystyczne dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Powabna nauczycielka geografii przechadzała się na przykład po wybiegu z torbą w kształcie….globusa. Uroczystość ubogacił występ gitarzystki. Na zakończenie przedstawiono jeszcze zabawną inscenizację na temat przebiegu lekcji w pewniej klasie, w której uczniowie nosili (jakże znaczące) nazwiska typu Łobuz czy Lizus. Dobrze było spędzić razem ten świąteczny i pełen wdzięczności dla nauczycieli czas!