Noc biologów 2019

2019-01-15

11 stycznia  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej „Ogólnopolskiej Nocy Biologów” organizowanej przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowo-eksperymentalnych, wykładach, pokazach i prezentacjach. Poszerzali swoją wiedzę botaniczną na zajęciach „Tajemnice powierzchni liścia”, anatomiczną podczas sekcji narządu – „Otwieramy serce przed Tobą”. Oglądali hodowle bezkręgowców słodkowodnych, w terrariach owady pochodzące ze stref tropikalnych. Uczestniczyli w zajęciach z dietetykiem klinicznym rozmawiając o zasadach zdrowego żywienia i stylu życia. Mieli również możliwość zetknięcia się z zagrożeniami biotycznymi na przykładzie szkodnika - szrotówka lipowiaczka. Podczas zajęć korzystali z możliwości rozmawiania z pracownikami i studentami uniwersytetu na temat ich pracy i badań, mogli dotykać obiekty badań, wykonywać samodzielne preparaty i korzystać ze specjalistycznego sprzętu typowego dla laboratorium biologicznego. Czy dobrze się bawili? Zobaczcie sami….